Odśwież stronę! Działamy na nowym adresie: www.sp2.zlubaczowa.pl

Odwiedź nas!

 

26 maja

Dzień Matki

Najlepsze życzenia zdrowia, spełnienia marzeń i pociechy z dzieci dla wszystkich Mam!

 

15 maja

Dzień Rodzin

Nasza Szkoła włączyła się w akcję pod patronatem Pary Prezydenckiej i dziś świętuje Międzynarodowy Dzień Rodzin. Jak czytamy na stronie http://www.prezydent.pl/dla-rodziny/mdr/ "15 maja przypada 20. rocznica ustanowienia tego dnia przez Organizację Narodów Zjednoczonych. To szczególna okazja do refleksji nad życiem rodzinnym i mobilizacji do działań dla rodzin i w partnerstwie z rodzinami".

Nasi uczniowie włączyli się do akcji poprzez lekcje poświęcone rodzinie. Tworzyli zabawne wierszyki i limeryki. Niektórzy z nich podjęli się stworzenia własnego drzewa genealogicznego na stronie myheritage.pl. W wielu klasach odbyły się dyskusje i pogadanki na temat roli rodziny. Dzieci w porozumieniu z rodzicami zaplanowały, jak będa świętować dzisiejszy dzień. Niektórzy świętowanie przełożyli  - ze względu na pogodę - na niedzielę. Na pewno jednak wszystkie działania przyczynią się do przypomnienia, jak ważna jest równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym, co oznacza partnerstwo w wychowaniu dzieci oraz jak ważne są dobre relacje między pokoleniami.

"Rodzinka na sto dwa"

Brat jak zwykle zagniewany

Siostra zawsze chodzi w tany

Mama o oceny pyta,

a tata nam bajki czyta

Babcia z dziadkiem obiecuję,

że huśtawkę pomalują.

Ciocia z wujkiem tacy mili,

pyszne ciasto zostawili.

A mi zawsze śmiać się chce,

bo rodzinka kocha mnie!"

Iwonka Duda, Klaudia Bułas, Patrycja Leszczawska

 

5 maja

Kolejna nagroda dla naszej szkoły

Przez cały rok szkolny uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego brali udział w zajęciach, konkursach i zawodach organizowanych w ramach programu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła w Ruchu" i akcji "Ćwiczyć każdy może". Miło jest nam zakomunikować, że właśnie otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający to, o czym wiemy od dawna: że Dwójka jest "Szkołą w Ruchu". Opis działań i mapę można zobaczyć pod adresem:

http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/mapa-szkol-w-ruchu

 

4 maja

Sprawdzian od roku 2014/2015 na nowych zasadach

Na portalu telewizyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie oraz na kanale YouTube są dostępne filmy o nowych zasadach przeprowadzania sprawdzianu od roku 2015. Prosimy o zapoznanie się z tymi materiałami.

http://www.okekrakow.tv/index.php/sprawdzian-od-2014-2015

4 maja

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych

Grupa projektowa z klasy 6a po raz kolejny odniosła sukces! Po zeszłorocznym zaproszeniu do Centrum Nauki Kopernik z projektem Lubaczowska Mapa Miejsc Ciekawych w tym roku nasz projekt "Opowiem Ci o wolnym Lubaczowie" (film o lubaczowiance nakręcony na podstawie wspomnień jej córki) otrzymał wyróżnienie jako jeden z 2000 projektów z całej Polski. Zespół w nagrodę otrzymał zaproszenie na Ogólnopolską Prezentację Projektów Młodzieżowych, która odbędzie się 6 czerwca za Zamku Królewskim w Warszawie. Mamy nadzieję, że wzorem roku poprzedniego, dzięki naszej obecności na Zamku o Lubaczowie usłyszy cała Polska!

 

29 kwietnia

Konkurs recytatorski

Jak co roku w naszej szkole odbył się wiosenny konkurs recytatorski dla klas młodszych. Wzięło w nim udział 42 uczniów, po 7 z każdej klasy 1-3. Zgromadzona publiczność z uwagą wysłuchała recytacji wierszy o tematyce wiosennej. Miłym akcentem był występ dzieci z przedszkola "Wesoła Trójeczka", które tradycyjnie odwiedziły naszą szkołę. Przedszkolaki zaśpiewały dwie piosenki i otrzymały gromkie brawa. Jury dokonało wyboru i przyznało wiele nagród i wyróżnień, jednakże brawa i gratulacje należą się wszystkim uczestnikom konkursu - za odwagę, pracę włożoną w przygotowanie i talent, który rozwijają, biorąc udział w konkursie. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim za rok! Galeria zdjęć na naszym profilu na FB.

 

16 kwietnia

Wesołych Świąt!

 Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych,
Składamy Wam wiosenne życzenia szczęścia, zdrowia, wszelkiej pomyślności

Niech nadchodzące święta przyniosą zmiany na lepsze: te w pogodzie, ale przede wszystkim w naszych sercach. Życzymy radości, spokoju i dużo czasu, który trzeba spędzić z rodziną.

Spotkajmy się w naszej szkole po świętach, w środę, pełni zadowolenia, wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania!

 

10 kwietnia

W piątek 11 kwietnia i poniedziałek 14 kwietnia w szkole odbywają się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w związku z Rekolekcjami Wielkopostnymi.

W piątek o godz. 10.30 odbędzie sie Droga Krzyżowa z konferencją.

W poniedziałek od 8.15 spowiedź, o 9.00 Msza św.

O godz. 10.00 w szkole apel wielkanocny.

 

7 kwietnia

Wywiadówki

Zapraszamy Rodziców na spotkania z wychowawcami.

I a – s. 25 – godz. 16.30 dzień 09.04.2014r.
I b – s. 24 – godz. 17.00 dzień 09.04.2014r.

II a – s. 23 – godz. 16.30 dzień 09.04.2014r.
II b – s. 22 – godz. 17.00 dzień 08.04.2014r.

III a – s. 21 – godz. 16.30 dzień 09.04.2014r.
III b – s. 20 – godz. 16.30 dzień 08.04.2014r.

IV a – s. 19 – godz. 17.00 dzień 09.04.2014r.
IV b – s. 96 – godz. 17.00 dzień 09.04.2014r.

V a – s. 83 – godz. 16.30 dzień 09.04.2014r.
V b – s.18 – godz. 17.00 dzień 09.04.2014r.

VI a – s.12 – godz. 17.00 dzień 09.04.2014r.
VI b – s. 97 – godz. 17.00 dzień 09.04.2014r.

 

 

28 marca

Klub Czterech Żywiołów w kl. IIb

Uczniowie kl. II b rozpoczęli projekt przyrodniczy, którego głównym celem jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań przyrodniczych uczniów.
Istota Klubu Czterech Żywiołów to wdrażanie uczniów do ekologicznego stylu życia i rozbudzenie świadomości i odpowiedzialności za własne decyzje dotyczące ekologii. Zadanie ucznia to zebranie w legitymacji członka Klubu co najmniej czterech sprawności – po jednej z każdego z żywiołów. Punkty zbiera się, wykonując zadania z Kart Zadań. Proste zadanie to 10 punktów, trudniejsze – 20, najtrudniejsze – 30. Naklejkę z symbolem sprawności (np. Opiekun Zwierząt, Badacz Podziemia, Wodnik) można otrzymać za minimum 30 punktów (czyli wykonać 3 proste działania po 10 pkt.), jedno proste, drugie trudniejsze (10 + 20 pkt.) lub tylko jedno bardzo trudne (30 pkt.).  Klub Czterech Żywiołów jest przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era i PGE Polską Grupę Energetyczną i realizowany metodą projektu.


 

 

21 marca

Wiosna!

Z okazji pierwszego dnia wiosny w naszej szkole uczniowie klas młodszych rywalizowali w Turnieju Wiosennym. Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie na Wiosenną Marzannę. Jury postanowiło przyznać równorzędne trzy pierwsze miejsca dla klas 5b, 6a i 6b. Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w konkursach szkolnych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na FB.

 

21 marca

Zachęcamy do wzbogacenia księgozbioru świetlicy szkolnej!

Niemalże w każdym domu znajdzie się książka, którą się już nie interesujemy, a która innym może sprawić wiele radości.
Jeśli masz w domu książki, bajeczki, których już nie czytasz, przynieś je na świetlicę i przekaż Wychowawcy. Stworzą one księgozbiór i ucieszą Twoich Kolegów spędzających czas na świetlicy.
 

 

17 marca

Dnia 15.03.2014r. Szkolne Koło strzeleckie zorganizowało Rodzinny Turniej Strzelecki. Wzięło w nim udział 35 rodzin. Uczestnicy rywalizowali w 4 grupach.
Laureaci turnieju:
Gr. I.
I m-ce - Hubert Szczygieł z Ojcem Januszem – 87 pkt.
II m-ce – Michał Dydyk z Ojcem Grzegorzem – 77 pkt.
III m-ce – Hubert i Milena Wach z Ojcem Mariuszem – 74 pkt.
Gr. II.
I m-ce – Aleksandra Szwed z Ojcem Wojciechem – 83pkt.
II m-ce –Oliwia Patałuch z Ojcem Markiem– 82 pkt.
III m-ce –Paulina Damm z Ojcem Zenonem – 81 pkt.
Gr. III.
I m-ce –Amelia Woszczak z Ojcem Arkadiuszem– 95pkt.
II m-ce –Jakub Czernysz z Ojcem Januszem – 81 pkt.
III m-ce –Małgosia i Magdalena Kulczyckie z Ojcem Arturem– 77 pkt.
Gr. IV.
I m-ce –Oliwia Mazurek z Ojcem Pawłem– 87pkt.
II m-ce –Aleksander Witkoś z Ojcem Grzegorzem– 86 pkt.
III m-ce – Łukasz Mamczura z Ojcem Andrzejem– 81 pkt.

Najlepszy strzelec senior: Woszczak Arkadiusz – 54 pkt.

Najlepszy strzelec junior: Hubert Wach – 49 pkt.

Zdjęcia na FB!
 

 

10 marca

Dnia 6 marca w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii, zorganizowana przez Bractwo Rycerskie ,,Karin". Przybliżono uczniom czasy Bolesława Chrobrego. Widzowie brali czynny udział w lekcji. Pokazano im realistyczne rekwizyty tj. uzbrojenie rycerskie. Sami organizatorzy mówią ,,Naszą misją jest szerzenie zainteresowania historią wśród dzieci i młodzieży, poprzez obrazowanie wydarzeń tamtych lat." Zajęcia były prowadzone w sposób interesujący, humorystyczny, angażujący uczniów w przedstawianych scenach. Wszyscy byliśmy zintegrowani interesującą inscenizacją wydarzeń historycznych i  czekamy na  kolejną wizytę.

Kasia Strykowska (6a)
 

 

7 marca

Skrzynka kontaktowa

Zachęcamy Rodziców do kontaktu ze szkołą drogą e-mailową. Pytania i  uwagi można wysyłać na adres:

kontaktsp2.wp.pl

 

7 marca

Spotkanie autorskie uczniów kl. II b z Alicją Ungeheuer-Gołąb- autorką książek dla dzieci.
0
6.03.2014 r. w Oddziale dla Dzieci MBP odbyło się spotkanie autorskie z Alicją Ungeheuer-Gołąb. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książek czytanych przez autorkę: „O Taju, Jasiu i rowerku”, ”Dookoła Ciebie” oraz o „Przygodach Jeżyka spod Jabłoni”. Naśladowały głosy różnych zwierzątek, tupały, maszerowały, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Dodatkową atrakcją było rysowanie tytułowego bohatera książki – pana Jeżyka i stworzenie pięknych plakatów. Spotkanie było bardzo udane i wywarło na uczniach duże wrażenie.

Galeria zdjęć na FB.
 

 

28 lutego

28 lutego 2014r. uczniowie klas szóstych brali udział w warsztatach prowadzonych przez trenerów rzeszowskiego Centrum Szkoleniowo – Terapeutycznego SELF.

W ramach programu „Profilaktyka tańsza od leczenia” dzieci uczyły się zasad prawidłowej komunikacji, współpracy i aktywnego słuchania, wyrażanie własnego zdania, a tym samym dobrego funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Zajęcia były ciekawe, młodzież bardzo zaangażowana, wszyscy dobrze się bawili ,a w trakcie zabawy nabywali umiejętności konieczne do radzenia sobie z zachowaniami ryzykownymi, takimi jak sięganie po środki uzależniające. Trochę gorzej było ze słuchaniem siebie nawzajem.:), ale to temat na następne zajęcia.
Warsztaty realizowano w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki ze środków Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dziękujemy!

Galeria zdjęć na FB
 

 

20 lutego

Zbiórka makulatury

Zakończyliśmy udział w akcji zbierania makulatury dla fundacji "Przyjazny świat dziecka". Z wielką przyjemnością informujemy, że dzięki Wam udało się przekazać 1200 kg makulatury na rzecz fundacji. Dziękujemy!

 

20 lutego

"Lepieje" uczniów 5b

"Lepieje" to krótkie rymowane żarty rozpoczynające się od słowa "lepiej", w których specjalizowała się nasza noblistka, Wisława Szymborska. Ostatnio na lekcji języka polskiego uczniowie 5b poznawali "lepieje" poetki i próbowali tworzyć własne. Oto wyniki ich pracy!

Lepiej dostać w głowę beczką,
niż zabawić się piłeczką.


Lepiej połknąć galaretkę,
Niż ci oddać moją setkę


Lepiej stać się dzisiaj zerem,
Niż zajadać hamburgerem.
Iwona Duda i Patrycja Leszczawska


Lepiej pisać coś po ścianie,
niż się bawić w grzybobranie.


Lepiej spotkać czarownicę,
niż dotknąć gorącej frytkownicy.


Lepiej spotkać dużo duchów,
Niż się nażreć tych paluchów.
Bartek Siryk


Lepiej dostać w łeb cytryną
Niż się męczyć z długą liną.

Lepiej bawić się na dworze
niż się chować w wielkiej norze.

Lepiej robić śmieszne miny
Niż wyciskać sok z cytryny.

Lepiej grać od rana w Margo
niż zajadać duże mango.
Dawid Staworzyński


Lepiej dostać w łeb kokosem,
niż zajadać się bigosem

Lepiej oblać się herbatą,
niż jeść zupę z marynatą

Lepiej przegrać w karty z babką ,
niż zajadać się sałatką

Lepiej dostać walentynkę,
niż podkradać komuś szynkę

Lepiej grać na komputerze,
niż się uczyć o rowerze

 Wiktoria Kawa i Klaudia Załuska

Lepiej wyrwać sobie włosy,
niż zajadać tu kokosy.

Lepiej moczyć nogi w misie,
niż zajadać gorzkie ptysie.

Lepiej dostać pałę w szkole,
niż moczyć nogi w smole.

Kacper Sopel, Marek Lipka, Michał Ozimek

1.Lepiej pograć sobie w piłkę
niż ubierać tę choinkę.

2.Lepiej z nami się pobawić
niż objadać się tostami.

3.Lepiej pograć sobie w golfa
niż kolegę mieć Rudolfa.

4.Lepiej pociąć te nożyczki
niż domagać się pożyczki.

5.Lepiej przebrać się za klauna
niż udawać policjanta.

Jakub Wypych i Jakub Bury
 

 

17 lutego

Wyniki konkursu historycznego PINGWIN 2014

W listopadzie ubiegłego roku uczniowie naszej szkoły z klas 4-6 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie PINGWIN 2013 z historii. Zgłosiło się wielu amatorów historycznych łamigłówek. Sala historyczna, w której odbywał sie konkurs była wypełniona po brzegi! Wreszcie doczekaliśmy się wyników!
Justyna Oleszycka, Klaudia Pryjmak - 5m.
Eliza Wiercioch - wyróżnienie
 

 

14 lutego

Walentynki!

Dziś na korytarzach naszej szkoły czuć było atmosferę pełną miłości - wszak obchodzimy Walentynki! W związku z tym działała poczta walentynkowa. Wielu z nas dziś otrzymało kartki walentynkowe świadczące o czyimś oddaniu, przyjaźni, sympatii. Na trzeciej lekcji wszyscy uczniowie obejrzeli apel przygotowany przez klasę 6b, a także "Randkę w ciemno". Zachwyciły nas piękne dekoracje, występy solistek. Jednak furorę zrobił konkurs tańca na gazecie. Pary tańczyły do muzyki na płachcie gazety, którą po jakimś czasie musiała złożyć na pół. Najlepiej na niewielkim skrawku czasopisma zatańczyła para z 5a - Marek Lipka, Paulina Sanok, drugie miejsce zajęła para z klasy 4b, a trzecie z 6b.

Zdjęcia w poniedziałek :)

 

13 lutego

Gazetka "Kompel"

Zachęcamy do czytania gazetki "Kompel" - numer wakacyjny! (w zakładce "Gazetka SP2")

 

10 lutego

Wyklikaj szkołę!

Znajdź "Dwójkę" na interaktywnej mapie szkół podstawowych, która ma ułatwić rodzicom dzieci sześcioletnich dostęp do informacji o poszczególnych placówkach.

Mapa

 

4 lutego

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ciosem. Dziś ten cios dotknął całą Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie.
Żegnamy Pana Mieczysława Argasińskiego, wspaniałego  pedagoga, wychowawcę, byłego dyrektora naszej szkoły. Odszedł od nas człowiek niezwykły, prawy, mądry, godny szacunku; pełen poczucia odpowiedzialności za wszystkich, którzy go otaczali. Uczciwość, pracowitość i sumienność były jego dewizą życiową.
Z niespożytą energią dbał o rozkwit kierowanej przez siebie przez ponad 20 lat szkoły. Do końca swoich dni był z nią związany. Uczestniczył we wszystkich ważnych uroczystościach szkolnych. Ostatni raz dane nam było spotkać się z nim niecałe 2 miesiące temu, 9 grudnia 2013r., z okazji Święta Szkoły. Żegnając się, obiecał nam kolejne spotkanie za rok.
Pozostawił po sobie ogromną pustkę i smutek. Ale jednocześnie ogromną spuściznę, której my jesteśmy strażnikami.
Żegnamy Go z nadzieją, że Jego dzieło nie przeminie.  Społeczność szkolna będzie godnie kontynuować  dzieło, które zapoczątkował.
Cześć Jego pamięci!

 

 

 

28 stycznia

Z żalem zawiadamiamy, że zmarła nasza długoletnia pracownica, nauczyciel języka polskiego Pani Agata Pachla. Będziemy Ją wspominać jako wspaniałego nauczyciela, pełnego pasji i zaangażowania w dzieło nauczania i wychowania młodego pokolenia, ale również jako życzliwego Przyjaciela i wartościowego Człowieka. Cześć Jej pamięci!

 

 

17 stycznia

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę!

Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce dla bezdomnych zwierząt ze schroniska Kundelek w Rzeszowie! Przydadzą się karma sucha, w puszkach, ryż, makaron, kasza, koce, ręczniki, pościel, poduszki w celu ocieplenia bud, obroże, smycze, miski, zabawki gumowe lub sznurkowe.

Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat budzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych.

Przyniesione rzeczy proszę zostawiać w sali nr 19 - kontakt Pani Anna Strykowska.

 

16 stycznia

Jasełka w Dwójce

W tym tygodniu dwukrotnie mogliśmy poczuć świąteczną atmosferę w naszej szkole, uczestnicząc w jasełkach przygotowanych przez uczniów klas młodszych. Historia narodzin Jezusa w ich interpretacji bardzo podobała się nie tylko pracownikom szkoły uczniom wszystkich klas, ale również zaproszonym Gościom - Przedszkolakom z "Wesołej Trójeczki". Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy recytacji tekstów, zaśpiewanych kolęd, ale także utworów zagranych na akordeonie i pianinie. Na dużą uwagę zwracały kostiumy małych aktorów. Jasełka przygotowane przez Panie Monikę Wachnianin i Barbarę Sobczak ponownie wprowadziły nas w ciepłą i wzruszającą atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Galeria zdjęć na FB.

 

15 stycznia

Oferta edukacyjna na czas ferii przygotowana przez Muzeum Kresów

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć na czas ferii zimowych!

Oferta Muzeum Kresów

 

7 grudnia

Warsztaty dziennikarskie

We wtorek w naszej szkole odbyły się warsztaty dziennikarskie dla klas 5 i 6, które poprowadzili specjaliści z IPN Rzeszów. Uczniowie poznawali tajniki prowadzenia wywiadu, uczyli się zadawać odpowiednie pytanie. Pracowali w grupach, nagrywali krótkie wywiady, a później oceniali je i wskazywali mocne i słabe strony. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej  "Opowiem Ci o wolnej Polsce", do którego nasza szkoła przystąpiła. Galeria zdjęć na naszym profilu na FB.

 

17 grudnia

Wesołych Świąt!

Małą gwiazdkę przed świętami przyjmij proszę z życzeniami
Może spełni się marzenie: białe Boże Narodzenie
Lub, gdy przyjdzie Ci ochota, niech to będzie gwiazdka złota
Bo, gdy spada taka z nieba, wtedy zawsze marzyć trzeba
No, a jeśli tak się zdarzy, że srebrzysta ci się marzy
Możesz także taką zdobyć i choinkę nią ozdobić
Gwiazda, gwiazdce zamrugała i choinka lśni już cała
Naszych marzeń jest spełnieniem, bo jest piękna jak marzenie

A pomarzyć czasem trzeba, każdy pragnie gwiazdki z nieba!

 

Najlepsze życzenia dla całej Społeczności Szkolnej, a także Przyjaciół i Dobroczyńców Dwójki!

Zapraszamy na jasełka w piątek o godzinie 10.35 w sali sportowej SP2.

 

10 grudnia

Święto Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie

W dniach 6 i 9 grudnia nasza szkoła obchodziła swoje święto. W piątek odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie. Podczas uroczystego występu pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, podczas którego zdawały egzamin na ucznia "Dwójki". Pierwszoklasiści śpiewali piosenki, recytowali teksty i doskonale odpowiadali na pytania stawiane przez "Dwójeczkę". Imprezę oklaskiwali licznie zgromadzeni goście, w tym całe rodziny naszych pierwszaków. Uroczystość przygotowały Panie Małgorzata Pietrzycka, Barbara Sobczak i Jolanta Kania.

W poniedziałek 9 grudnia obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - Obrońców Lubaczowa. Podczas pierwszej lekcji nauczyciele przypomnieli uczniom historię szkoły, Patrona, odbyły się pogadanki i projekcje kroniki o naszej szkole. Złożono również kwiaty i zapalono znicze na mogile Obrońców. Następnie społeczność szkoły wraz z pocztem sztandarowym udała się na mszę św. w intencji Obrońców Lubaczowa. Odbył się montaż słowno - muzyczny poświęcony postaci Obrońców naszego miasta, a także naszej małej ojczyzny - Lubaczowa. W programie wykorzystano film Tomasza Bagińskiego stworzony na zamówienie Ministerstwa Gospodarki, a dostępny na stronie PARP.

Uroczystość przygotowali Elżbieta Chmiel, Małgorzata Pacuła, Łukasz Mach, Andrzej Kindrat, Renata Antochów.

Dziękujemy również za pomoc przy organizacji Święta Pracownikom Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

 

10 grudnia

Szlachetna Paczka!!!
Dzięki hojności uczniów i rodziców udało nam przygotować mnóstwo prezentów dla wybranej rodziny. Zabraliśmy bardzo dużo żywności, środków czystości oraz 110 zł. Razem z Publicznym Gimnazjum nr2, pracownikami Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Lubaczowie, piekarnią „Słoneczko” przygotowaliśmy wspaniałą paczkę.
Jak zwykle uczniowie „Dwójki” wykazali się zaangażowaniem w udzielanie pomocy potrzebującym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem pełnym życzliwości i radości.

B. Bryk - Krzaczkowska
 

27 listopada

Dwójka ponownie nagrodzona certyfikatem bezpieczeństwa

Szkoła Podstawowa Nr 2 po raz kolejny brała udział w programie "Klub Bezpiecznego Puchatka". W ramach projektu dzieci z klas młodszych uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, rozwiązywały testy i zadania. Udział w programie potwierdza certyfikat, który kolejny rok z rzędu zaświadcza, że nasi uczniowie wiedza, jak zachowywać się podczas drogi do szkoły, zabawy, a także jak zachować bezpieczeństwo w Internecie.

 

 25 listopada

W piątek został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ” Paleniu papierosów – stop”, który został zorganizowany w ramach programu edukacji antytytoniowej pt. "Znajdź właściwe rozwiązanie", w związku z obchodzonym 21 listopada 2013 r. Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu. Celem konkursu było umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu, plastyczne wyrażanie swoich emocji, oczekiwań i marzeń związanych z uchronieniem swojego zdrowia przed paleniem tytoniu, a przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia. Na konkurs wpłynęło 53 prace plastyczne wykonane różnymi technikami . Przy wyborze prac komisja w składzie p. B. Bryk i A. Strykowska, brały pod uwagę oryginalność interpretacji tematu oraz estetykę wykonania. Oto wyniki:

I miejsce Samanta Wawrzyn kl. VI b

II miejsce Martyna Kindrat kl. IV b
Miłosz Wawrzyn kl. IV b

III miejsce Julia Kornaga kl. IV b
Julia Bartosińska kl. VI b

Wyróżnienia: Izabela Bierczyńska kl. IV a, Agnieszka Damm i Julia Mazurek kl. V a, Joanna Kowalczuk kl. VI b, Agnieszka i Dorota Buczek kl. V a, Wiktoria Kolasa kl. V a, Grzegorz Leśko kl. V a
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. B. Bryk i A. Strykowska

Zdjęcia plakatów na FB
 

25 listopada

PODKARPACKI KONKURS „LITERATURA I DZIECI” pod hasłem „NAJBLIŻSI”.
Eliminacje rejonowe odbyły się 18 listopada 2013 w GOK w Krasiczynie. Naszą szkołę, z przedstawieniem „Zagubiony czas”, reprezentował Teatrzyk Młodego Aktora- uczniowie klas 1 b, 3 b i 4 b.
Inscenizacja otrzymała wyróżnienie! Młodzi aktorzy z nauczycielkami zwiedzili zamek w Krasiczynie. Pan Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o burzliwych dziejach zamku i zamieszkujących go możnych rodach Sapiehów. Gratulujemy młodym aktorom i Paniom - Opiekunkom koła teatralnego i czekamy na kolejne sukcesy!

Galeria zdjęć na FB
 

22 listopada

Kasztany na wagę złota

W naszej szkole zakończyliśmy II edycję akcji pomocy zwierzętom leśnym. Zebrane dla leśnych przyjaciół kasztany i żołędzie biblioteka szkolna przekazała  Kołu Łowieckiemu „RYŚ”. Najwięcej kasztanów zebrali uczniowie klasy 3 „a” Pani Moniki Wachnianin. Dziękujemy!!!
Za rok następna akcja !!!!! DARZ BÓR

J. Kania
 

13 listopada

Kolejny sukces naszych młodych aktorów!

Podkarpacki Konkurs ''Literatura i dzieci - Najbliżsi''
8 listopada 2013r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyły się eliminacje powiatowe Podkarpackiego Konkursu ''Literatura i dzieci-Najbliżsi''. Głównym celem konkursu było upowszechnianie literatury dziecięcej, promowanie dokonań artystycznych dzieci, a także konfrontacja warsztatu instruktora-pedagoga.
Występy oceniała Komisja artystyczna w składzie :
- Krystyna Jużwińska - kierownik działu artystycznego przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu,
- Iwona Buczko - pracownik kultury z Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie,
- Grzegorz Kowal - nauczyciel muzyki z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Lubaczowie.
Po wysłuchaniu i obejrzeniu 77 prezentacji konkursowych komisja przyznała nominacje do eliminacji rejonowych w Krasiczynie m.in.: w kategorii inscenizacji klas I - III: Teatrzykowi Szkolnemu ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie, za przedstawienie pt: „Zagubiony czas”

Prowadzące Teatrzyk: Małgorzata Pietrzycka, Elżbieta Świdniak, Jolanta Kania

Zdjęcia na stronie MDK: http://mdklubaczow.pl/index.php?show=photos&alid=114
 

 

8 listopada

Dzień Zdrowego Śniadania

Samochód bez paliwa nie zabierze nas na wspaniałą wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły na naukę i zabawę. Dlatego właśnie nasza szkoła przyłączyła sie do akcji "Śniadanie daje moc" i 8 listopada wychowawcy i nauczycieli wraz ze swoimi uczniami zorganizowali śniadania w klasie połączone z rozmowami o tym, czy jadamy śniadanie, co nam smakuje, co powinniśmy zmienić, aby dzięki śniadaniu mieć siłę na cały dzień. W szkole powstały gazetki tematyczne, wszyscy przynieśli coś na śniadanie - jedni kanapkę, inni jogurt, jeszcze inni przygotowali sałatki owocowe i warzywne. Warto podkreślić, że w przygotowaniach brali udział także rodzice, którzy wyposażyli w swoje dzieci w zdrowe produkty. Pojawiły się nawet śledzie :) Dziś na pewno wszyscy będą mieć mnóstwo sił na zabawę i naukę. Zachęcamy, by śniadanie stało się najważniejszym posiłkiem dnia!

Bardzo obszerna galeria - na FB!

 

Listopad 2013

Pamiętajmy o bliskich zmarłych

Listopad to czas pamięci i modlitwy za bliskich nam ludzi, którzy odeszli. Pamiętajmy nie tylko o mogiłach członków naszych rodzin. Wspomnijmy również i zapalmy znicz na grobach Nauczycieli, Pracowników Szkoły, a także naszych Absolwentów.

 

28 października

Uczniowie klas I przystąpili do „Klubu Bezpiecznego Puchatka”
„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów klas podstawowych. Pierwszy rok w szkole jest ważnym czasem dla dzieci, warto więc wykorzystać ten okres, zwracając uwagę na potencjalne zagrożenia i uświadamiając skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Rodzice, nauczyciele, a także instytucje, takie jak Policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Ważnym elementem tych działań jest edukacja dzieci – uświadomienie rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia. W tym roku w naszej akcji bierze udział 8000 szkół i aż 300 000 pierwszoklasistów, w tym uczniowie z naszej szkoły. Wszystkie dzieci uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez koordynatora do spraw bezpieczeństwa w szkole, a swoją wiedzę sprawdzą w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa dla Pierwszoklasistów, w listopadzie br.
Anna Kolano
 

 

28 października

„Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter”
Uczniowie kl. II b kontynuują ogólnopolski projekt promujący czytelnictwo! Dzieci powracają do magicznego świata literatury, który wyrabia wśród nich potrzebę i nawyk obcowania z książką, rozwija sprawności językowe oraz twórcze myślenie i wyobraźnię. Praca wpleciona w ciąg doświadczeń czytelniczych przyczynia się do kształtowania umiejętności i postaw niezbędnych do tego, by dobrze radzić sobie z czytaniem i korzystać ze zdobytej wiedzy w nowych sytuacjach. Działania klubu ukierunkowane są na współpracę, aktywność, zaangażowanie, samodzielność, twórcze myślenie, krytyczną analizę informacji, komunikację, umiejętność efektywnego uczenia się i rozwiązywania problemów. Uczniowie nagradzani są odznakami, a najlepsi czytelnicy dostaną dyplomy!


Anna Kolano
 

 

18 października

Działamy na rzecz potrzebujących dzieci

Przyłączyliśmy się do akcji „Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Celem akcji jest zebranie środków finansowych na pomoc Rodzinnym Domom Dziecka. Akcja polega na zbieraniu przez uczniów makulatury i przekazywaniu jej na rzecz fundacji. Fundacja otrzymane ze sprzedaży makulatury środki przeznaczy na pomoc Rodzinnym Domom Dziecka. Nasz udział w akcji polega nie tylko na zbieraniu i przynoszeniu makulatury do szkoły, ale też przekazywanie papieru z koszy, które stoją w każdej klasie i do których wrzucacie papierowe odpady. O szczegółach akcji poinformują członkowie i opiekunowie SU.

 

 

18 października

Europejski Dzień Przywracania Czynności serca

16 października 50 uczniów z naszej szkoły aktywnie włączyło sie w bicie rekordu w jak największej liczbie osób prowadzących resuscytację krążeniowo-oddechową. W ramach akcji, w samo południe dołączyliśmy do transmisji na żywo prowadzonej przez Jurka Owsiaka na kanale internetowym Youtube i wraz z innymi uczestnikami rozpoczęliśmy uciskanie i prowadzenie wdechów na fantomach, które otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP. Akcja trwała nieprzerwanie 30 minut, a nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do bicia w/w rekordu.
Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca został zorganizowany z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK). Celem inicjatywy było powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane NZK. Punktem kulminacyjnym jest dzień 16 października, kiedy akcja objęła młodzież wszystkich krajów w Europie. Zdęcia na FB!

Anna Kolano
Jolanta Kulczycka Cozac

 

9 października

Ogłoszenie

 

Informujemy, że 14 października 2013r. –Dzień Edukacji Narodowej - jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W szkole  prowadzone będą w szkole zajęcia wychowawczo – opiekuńcze.

 

 

7 października

Wyniki zawodów sportowych

 

W rozegranym turnieju piłki siatkowej dziewcząt kl. V w roku szkolnym 2013/2014 uzyskano następujące wyniki:
Grupa A - Grupa B 1:2 (16:25,25:19,24:26)
Grupa A - Grupa C 2:0 (25:18,25:20)
Grupa B - Grupa C 2:0 (25:21,25:23)
Klasyfikacja końcowa:
1. Grupa B 2mecze 4pkt sety 117:112
2.Grupa A 2 mecze 3pkt sety 115:108
3. Grupa C 2 mecze 2pkt sety 82:100
W konkursie rzutów do kosza z miejsca:
1.Bronhard Karolina
2.Buczek Agnieszka
3.Kłos Angelika


 W rozegranym turnieju piłki nożnej dziewcząt kl. V w roku szkolnym 2013/2014 uzyskano następujące wyniki:
Grupa A - Grupa B 2:0 (0:0)
Grupa A - Grupa C 1:2 (1:1)
Grupa B - Grupa C 2:0 (1:0)
Klasyfikacja końcowa:
1. Grupa A 2 mecze 3pkt bramki 3:2
2.Grupa C 2 mecze 3pkt bramki 3:3
3. Grupa B 2 mecze 3pkt bramki 2:2
Bramki zdobywały: Bator Oliwia 3, Bronhard Karolina 2, Buczek Agnieszka 1, Kłos Angelika 1.
W konkursie rzutów karnych:
1.Bator Oliwia
2.Kolasa Wiktoria
3.Kłos Angelika i Kościuk Martyna


 W rozegranym turnieju piłki nożnej chłopców kl. V w roku szkolnym 2013/2014 uzyskano następujące wyniki:
Grupa A - Grupa B 3:4 (0:0)
Grupa A - Grupa C 0:2 (0:1)
Grupa B - Grupa C 3:3 (1:0)
Klasyfikacja końcowa:
1. Grupa A 2 mecze 4pkt bramki 7:6
2.Grupa C 2 mecze 4pkt bramki 5:3
3. Grupa B 2 mecze 3pkt bramki 3:6
Bramki zdobywali: Sawkiewicz Jakub 4, Reizer Jakub 3, Rogowski Grzegorz 3, Leśko Jakub 2, Wypych Jakub 1, Świstak Oliwier 1, Welcz Patrycjusz 1.
 

W rozegranym turnieju piłki siatkowej chłopców kl. V w roku szkolnym 2013/2014 uzyskano następujące wyniki:
Grupa A - Grupa B 0:2 (23:25,20:25)
Grupa A - Grupa C 2:0 (26:24,25:23)
Grupa B - Grupa C 1:2 (24:26,25:21,17:25)
Klasyfikacja końcowa:
1. Grupa B 2mecze 3pkt sety 3:2 punkty 116:115
2.Grupa A 2 mecze 3pkt sety 2:2 punkty 119:117
3. Grupa C 2 mecze 3pkt sety 2:3 punkty 82:100
 

 Zawody zorganizowali i przeprowadzili:
Elżbieta i Zdzisław Tabin
 

 

4 października

Nietypowa lekcja o bezpieczeństwie

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła mł. aspirant KPP w Lubaczowie Pani Beata Sopel. Została zaproszona przez Wychowawczynie klas 1-3, aby przeprowadzić pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w Internecie. Pani Policjant bardzo ciekawie opowiadała o pracy policjanta, wskazywała zagrożenia, które mogą dotyczyć także nas, lubaczowian, wskazywała drogę pomocy i zachęcała do kontaktu w razie niebezpieczeństwa. Dzieci mogły obejrzeć z bliska akcesoria niezbędne w pracy policjanta - lizak, pałkę policyjną, a nawet kajdanki, w które można było się zakuć pod bacznym okiem Pani Policjantki. Po rozmowie dzieci zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Spotkanie było bardzo interesujące szczególnie dla chłopców, z których wielu stwierdziło, że chce zostać policjantami. Plany swe wcielili w życie już na najbliższej przerwie, bawiąc się w policjantów i złodziei (zachowując jednak zasady bezpiecznej zabawy).

Po spotkaniu dzieci otrzymały drobne upominki od firmy PZU - breloczki odblaskowe i linijki, które pomagają w zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Dziękujemy Pani Beacie Sopel i firmie PZU za pomoc w organizacji spotkania, a także w kształceniu wśród naszych uczniów postawy pełnej bezpieczeństwa i uwagi.

 

30 października

Uroczystość w lesie Niwki

W miejscu Zbiorowej Mogiły Pomordowanych w 1941 r. mieszkańców Lubaczowa i okolic "Las Niwki" koło Lubaczowa odbyła się uroczystość religijno - patriotyczna także z udziałem pocztu sztandarowego naszej szkoły, nauczycieli i uczniów Dwójki. Przy Pomniku złożone zostały kwiaty, odbyła się Msza Święta Polowa za wszystkie ofiary II Wojny Światowej oraz o pokój na świecie. W atmosferze pełnej zadumy, którą potęgowała piękna przyroda lasu na Niwkach, złożono kwiaty przy pomniku, a przemówienie wygłosiła Pani Burmistrz Maria Magoń.

Galeria zdjęć na FB.

 

27 września

SKO zaprasza
Już drugi rok działa w naszej szkole SKO Banku PKO BP, oszczędzających jest 46 osób. Zapraszamy uczniów klas I i wszystkich chętnych do zakładania kont. Wszelkie szczegółowe informacje – p. Jolanta Kania, świetlica szkolna a po ukończeniu remontu biblioteki - w BIBLIOTECE. Dla wszystkich nowych członków SKO – prezenty!!!

„KASZTANY NA WAGĘ ZŁOTA”
Rozpoczynamy II edycję akcji pomocy zwierzętom leśnym.
W porozumieniu z Kołami Łowieckimi biblioteka szkolna prowadzi zbiórkę kasztanów i żołędzi dla leśnych przyjaciół. Przyłącz się!!! Pomóż zwierzętom przetrwać zimę!!! Przynoś zebrane kasztany do świetlicy a po zakończeniu remontu biblioteki – do biblioteki.
Akcja trwa do końca października. Dziękujemy!!!
 

 

20 września

18 września uczniowie kl. II b oraz ich rówieśnicy ze SP nr 1 i SP w Łukawcu spotkali się z Renatą Piątkowską, autorka książek dla dzieci. Najmłodsi czytelnicy MBP poznali tajniki powstawania pełnych humoru opowieści i z zaciekawieniem słuchali opowiadań Pani Renaty Piątkowskiej czytanych przez Panią Malwinę Żorno . Z wielkim zaangażowaniem brali również udział w rozmowach z autorka książek. W konkursie plastycznym wyłoniono trzech laureatów wśród nich Bartosza Trojnara z naszej szkoły. Cala trojka została nagrodzona książkami z autografem autorki. Podczas spotkania panowała radosna atmosfera, a spotkanie wywarło na uczniach duże wrażenie.

 

20 września

Sprzątanie Świata 2013

 

Dzisiaj uczniowie Dwójki wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Wyposażeni w worki foliowe, rękawice i sprzęt wyruszyli pozbierać odpady w okolicach ulicy Słowackiego, a także na cmentarzach komunalnym i epidemiologicznym.

 

16 września

Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 13 września przedstawiciele samorządów klasowych wybrali w tajnym głosowaniu nowy Samorząd Uczniowski.

Oto jego skład:

 

Przewodnicząca: Małgorzata Cencora
Zastępca: Karolina Welcz

Sekretarz: Katarzyna Strykowska
Skarbnik: Klaudia Pryjmak

 

 

13 września - PIĄTEK!

Otrzymaliśmy certyfikat za udział w projekcie "Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły". Jest to nagroda za całoroczną pracę uczniów pod opieką Pani Anny Strykowskiej. Gratulujemy!

 

 

10 września

Odpłatność za dożywianie za m-c wrzesień 2013r.

dzieci 16 x 2,50 zł. = 40,00 zł
dorośli 16 x 7,40zł. = 118,40 zł

Odpłatność zbierana będzie od 09.09.2013r.
do 20.09.2013r.

Wpłaty przyjmowane są w stołówce szkolnej u Intendentki,
w godz. 7.30 do 14.00
 

 

6 września

UWAGA! Od poniedziałku 9 września ulega zmianie czas trwania przerw.

1. 8.00 - 8.45
2. 8.50 – 9.35
3. 9.45 - 10.30
4. 10.35 – 11.20
5. 11.25 – 12.10
6. 12.15 -13.00
7. 13.15 – 14.00
8. 14.05 -14.50
 

 

28 sierpnia

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 odbędzie się 2 września 2013r. o godz. 11.00 w hali sportowej.

 03.09.2013r.o godz. 9.00 Msza Święta w Kościele Św. Stanisława.

 

15 lipca

Szkolny Zestaw Podręczników 2013/2014

Zachęcamy do pobrania szkolnego zestawu podręczników na rok szkolny 2013/2014.

Szkolny zestaw podręczników

 

25 czerwca

Bądź bezpieczny w wakacje!

Zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Przyjaciół Dwójki.

Msza w. na zakończenie roku we czwartek o gody. 9.00.

 

 

24 czerwca

Szkoła Podstawowa Nr 2 na Festiwalu Projektów w Centrum Nauki Kopernik

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła wzięła udział w programie Szkoła z Klasą 2.0 organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazetę Wyborczą, British Council i innych. Realizowaliśmy lekcje z TIK, zredagowaliśmy Kodeks 2.0, a w drugim semestrze stworzyliśmy Lubaczowską Mapę Miejsc Ciekawych - projekt kółek polonistycznego, dziennikarskiego, fotograficznego i informatycznego, którymi opiekowali się nauczyciele: Tomasz Strycharz, Elżbieta Chmiel, Małgorzata Pacuła, Anna Strykowska, Edyta Kapłon i Łukasz Mach. W Szkole z Klasą brało udział ponad 500 szkół z całej Polski - w zeszły piątek tylko 50 z nich zaprezentowało swoje projekty w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Organizatorzy wyróżnili 50 projektów, między innymi nasz dwójkowy ze względu na zawartość merytoryczną, innowacyjność, kreatywność i wartość włożonej pracy przez uczniów i nauczycieli. Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Lubaczowie i pomocy Rady Rodziców naszej szkoły udało nam się pojechać do Centrum i na targu projektów promować Dwójkę, Lubaczów i Lubaczowską Mapę Miejsc Ciekawych. Nasze stoisko odwiedzało wielu Gości, także ekspertów, między innymi Pani minister Katarzyna Hall, którą nasza mapa bardzo zaciekawiła. Uczennice, które brały udział w targach projektów - Karolina Ozimek, Gabrysia Procyk, Kasia Strykowska i Eliza Wiercioch zaprezentowały się znakomicie, bardzo kompetentnie objaśniając działanie mapy, ciekawie opowiadając o naszym mieście, rozmawiając z innymi uczestnikami targów. Brały udział także w wielu konkursach organizowanych równolegle z targami - filmowym, językowym, zdobywając upominki i wyróżnienia.

Po targach wszyscy mogliśmy zwiedzić Centrum Nauki Kopernik. Wyjechaliśmy z Warszawy szczęśliwe i dumne, że udało nam się zdobyć takie wyróżnienie i pokazać się z dobrej strony wśród najlepszych szkół z całej Polski. Teraz czekamy na Certyfikat i dyplom zaświadczający, że Dwójka jest Szkołą z Klasą 2.0!

Społeczność Szkoły składa jeszcze raz podziękowania za udzielone wsparcie Pani Burmistrz Marii Magoń oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie, bez którego nasz wyjazd nie byłby możliwy.

 

 

19 czerwca

„Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter”
Uczniowie kl. I b zakończyli ogólnopolski projekt promujący czytelnictwo!
Głównym celem, osiągniętym w 100 % było zachęcenie dzieci do czytania poprzez współzawodnictwo. Efektem projektu jest fakt, że pierwszaki częściej otwierały drzwi do biblioteki szkolnej, czytały więcej niż tylko czytanki z podręcznika oraz znacząco poprawiły umiejętność czytania. Dla rodziców była to forma wzbogacania domowego czytania dzieciom. Jak powiada Bajetan Hops- bohater „Świerszczyka”: „Apetyt rośnie w miarę czytania”, czego dowodem jest ilość książek przeczytanych przez dzieci. Największymi pożeraczami liter zostali: Igor Furgała, Karol Jezuit, Oskar Mazur i Natalia Wójciak.
Projekt będzie kontynuowany w klasie drugiej.
 

 

18 czerwca

Szkolny Zestaw Podręczników 2013/2014

Zachęcamy do pobrania szkolnego zestawu podręczników na rok szkolny 2013/2014.

Szkolny zestaw podręczników

 

18 czerwca

Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym przyłączyli się do Ogólnopolskiej Kampanii "Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły ", organizowanej przez organizację ekologiczną WWF.
Głównym założeniem projektu jest uświadomienie dzieciom zagrożeń, jakie niesie za sobą pozbawienie zwierząt naturalnego środowiska życia. Co roku do Polski przemycane są dziesiątki tysięcy zwierząt, które trafiają do sklepów i na giełdy zoologiczne. Najczęściej przemycane gatunki to egzotyczne papugi, małpki, węże, żółwie i jaszczurki. Większość z nich ginie w czasie transportu, a zwierzęta osłabione podróżą i hodowane w nieodpowiedni sposób często podzielają ich los. Jednym ze skutecznych sposobów walki z tym procederem jest po prostu nie kupowanie egzotycznych zwierząt.
 

 

11 czerwca

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta Lubaczowa informuje, że od 1 lipca 2013r. do dnia 10 września 2013r. można składać wnioski w szkołach w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 roku – "Wyprawka szkolna".
Programem są objęci uczniowie rozpoczynający naukę w klasach I-III oraz klasy V szkoły podstawowej, klasa II szkoły ponadgimnazjalnej: ZSZ, LO, Technikum mających siedzibę na terenie miasta Lubaczów oraz uczniowie niepełnosprawni: słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust 3 ustawy o systemie oświaty, uczęszczających w roku szkolnym 2013/2014 do szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z siedzibą w gminie miejskiej Lubaczów, bez względu na kryterium dochodowe w rodzinie.

Pomocy udziela się uczniom :
1) spełniających kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy o pomocy społecznej, tj. dochód netto w wysokości 456 zł na 1 członka rodziny klasy II-III i V szkoły podstawowej oraz klasy II szkoły ponagimnazjalne;
2) spełniających kryterium dochodowe, o którym mowa w art. 5ust. 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych, tj. dochód netto w wysokości 539 zł na 1 członka rodziny klasy I szkoły podstawowej;
3) niespełniających kryterium dochodowego /objęto 5 % tych uczniów w gminie/ w przypadkach określonych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń.
4) niepełnosprawnym zg. programem uczących się w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych (ZSZ, LO, Technikum ), które mają siedzibę w gminie miejskiej Lubaczów .
Szczegółowych informacji udzielają dyrektorzy szkół do której uczeń będzie uczęszczał.

Wniosek do pobrania
 

 

7 czerwca

Planetarium w naszej szkole

Dziś nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w lekcji astronomii w objazdowym planetarium Astropark.  Wszyscy mogli z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa, którymi się rządzi. Można też było zadawać pytanie dotyczące Kosmosu i astronomii. Uczniów szczególnie interesowała przyszłość lotów w Kosmos i możliwości dotarcia na Mars. Mam y nadzieję, że planetarium zagości u nas w przyszłym roku z nowym programem.
Galeria - jak zwykle - na facebook'u!

 

7 czerwca

Lubaczowska Mapa Miejsc Ciekawych gotowa!

W środę podczas Tygodnia Kultury Uczniowskiej odbył się Festiwal 2.0, podczas którego prezentowaliśmy rezultat pracy nad projektem Szkoła z Klasą 2.0. Na ekranie z rzutnika wyświetlaliśmy przygotowaną przez kółka polonistyczne, fotograficzne, dziennikarskie i informatyczne mapę Lubaczowa, na której zaznaczyliśmy ciekawe miejsca w naszym mieście. Uczniowie sfotografowali je, opisali, a opisy te przetłumaczyli na język niemiecki i angielski. Projekt zrealizowano także dzięki poświęceniu wielu nauczycieli. Mapę można obejrzeć klikając na odpowiedni link w mecu - serdecznie zapraszamy.

 

7 czerwca

Dzień nauki
W środę 5 czerwca w ramach Dnia Nauki odbył się w szkole turniej klas V
„ Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”. Pięcioosobowe zespoły z klasy V a i V b musiały wykazać się wiedzą matematyczną i przyrodniczą, a do niektórych konkurencji potrzebna była również sprawność fizyczna.
Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą. Rywalizacja była zacięta i ostatecznie o wynikach konkursu zadecydowała konkurencja „ Woda źródłem życia”, która jednopunktowe zwycięstwo przyniosła klasie V b.
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: panie A. Strykowska i E. Kapłon
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI z Przyrody i Historii
Laureaci z przyrody :
Klaudia Bułas kl. IV b
Wiktoria Kawa kl. IV b
Aleksandra Michalska kl. IV b
Eliza Wiercioch kl. V a
Katarzyna Strykowska kl. Va
Jakub Misztal kl. Va
Wyróżnienia: J. Bury, H. Sobczak, J. Oleszycka, J. Butyńska, J. Szczybyło, A. Kolasa,
A. Sopel, J. Bryk, K. Wach, M. Kornaga, K. Ozimek, K. Wawrzyn, G. Procyk, K. Guzek,
M. Górski
Laureaci z historii:
Angelika Kolasa kl. VI b
Anna Sopel kl. VI b
Joanna Bryk kl. VI b
Maja Kornaga kl. VI b
Szymon Pietraszek kl. VI b
Wyróżnienia: K. Wach, K. Wawrzyn
Gratulujemy!
 

 

5 czerwca

Taaaka ryba !
3 czerwca 2013 roku na zbiorniku wodnym „Młyn” odbyły się V Powiatowe Zawody w Wędkarstwie „Spławikowym” Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych. Nasza drużyna w składzie: Tomasz Hrycyszyn, Paweł Młodziński, Sebastian Włoch zajęli I miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Największą rybę złowił Paweł Młodziński- karp 1,1 kg.


 

5 czerwca

Tydzień Kultury Uczniowskiej - Dzień Europejski

W dniach 3-7 czerwca został zorganizowany w naszej szkole Tydzień Kultury Uczniowskiej. W poniedziałek 3 czerwca odbył się Dzień Europejski. W tym dniu miały miejsce konkursy szkolne: KOnkurs Wiedzy o Krajach Europejskich oraz Konkurs Karaoke, Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. W szkole przygotowano również gazetki tematyczne: Europejskie Stolice, Podróże po Europie (sala 19). Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do konkursów i wykazali się dużą wiedzą, znajomością róznych faktów dotyczących kultury, historii oraz geografii UE.

Zwycięzcy konkursu o UE:

1 m. (równorzędne) Anna Sopel, Gabriela Procyk, Renata Gudz, Klaudia Pryjmak

2 m.  (równorzędne) Justyna Oleszycka, Małgorzata Cencora, Michał Górski

3 m.  (równorzędne) Jan Gorycki, Szymon Pietraszek, Aleksandra Kubrak

Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

1 m.  (równorzędne) Anna Sopel, Kacper Czernysz, Jan Gorycki

2 m. Maja Kornaga

3 m. Aleksandra Kubrak

W konkursie karaoke zorganizowanym dla klasy 4b zwyciężyły Wiktoria Pietryszyn i Klaudia Załuska.

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursach. Zwycięzcom gratulujemy wiedzy (nagrody zostaną wręczone na koniec roku szkolnego). Zachęcamy do dalszej pracy oraz życzymy wielu sukcesów w przyszłym roku.

Monika Frankowska

 

4 czerwca

Dzień Sportu w trakcie Tygodnia Kultury

Rozpoczął się Tydzień Kultury Uczniowskiej w naszej szkole. Jak co roku każdy dzień poświęcony jest innemu tematowi. Dziś odbył się konkurs taneczny i zawody sportowe. W konkursie tanecznym dwie równorzędne nagrody zdobyły klasy 6a i 5b. Rozstrzygnięto także konkurs na najlepiej uporządkowaną szatnię - wygrała go klasa 5b. Gratulujemy zwycięzcom!

 

29 maja

Pierwszoklasiści dla swoich Mam

Tuż przed Bożym Ciałem w naszej szkole odbyła się uroczystość, w trakcie której uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystycznych dla swoich Mam, który przygotowały Panie Anna Kolano i Maria Kogut. Było wiosennie, miło i wzruszająco. Społeczność Dwójki dołącza się do życzeń dla wszystkich Mam - życzymy zdrowia, szczęścia i pociechy ze swoich milusińskich!

 

28.05.

Duży sukces małych tancerzy
    Od ponad trzech lat działa zespół „Mali lubaczowianie” . Skupia on uczniów klas I i II. Opiekunem i trenerem zespołu jest pani Monika Jezuit – była tancerka zespołu Mazowsze. Pierwsze kroki w tańcu ludowym stawiane są już w przedszkolu. Potem są systematycznie szkolone i trenowane. Mali tancerze są świetnie przygotowani i od dwóch lat z powodzeniem występują na scenie MDK-u. Prezentowali tańce ludowe m.in. na Koncercie Noworocznym, Pasowaniu na ucznia. Ostatnim wielkim sukcesem tego zespołu był pierwszy wyjazd na zmagania konkursowe na IV Konfrontacje Amatorskich Zespołów Tanecznych w Horyńcu Zdroju, gdzie zajęli II miejsce i otrzymali wspaniały puchar. Teraz nasi mali tancerze przygotowują się do występu na Dniach Lubaczowa, a także zaprezentują się podczas Tygodnia Kultury Uczniowskiej.
Skład zespołu : Martyna Sawkiewicz kl.Ib, Karol Jezuit kl.Ib, Piotr Charysz kl.Ib, Michał Dydyk kl.Ib, Adrian Sopel kl.Ib, Piotr Piskorski kl.Ib, Igor Furgała kl.Ib, Arkadiusz Baj kl. IIa, Wiktoria Korzec kl.IIa, Karolina Pilip kl.IIa, Milena Wach kl. IIb, Kalina Sopel kl.IIb, Amelia Woszczak kl.IIb, Martyna Czerniak kl.IIb, Natalia Młodzińska kl.IIb, Artur Kornga kl.IIc (SP1), Piotr Gliniak kl.IIc (SP1).
                                                                                                                                                                                                                                                                                        Monika Wachnianin 

27.05.

Sukces naszego ucznia

Uczeń klasy 6b Jan Gorycki zajął 3 miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodziezy Szkolnej w pływaniu, które odbyły się 24 maja w Łańcucie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

13 maja

„ ZWIERZĘTA I LUDZIE – ODPOWIEDZIALNA PRZYJAŹŃ”

„ ZWIERZĘTA I LUDZIE – ODPOWIEDZIALNA PRZYJAŹŃ” to temat spotkania z dr n.wet. Jerzym Ziętkiem – adiunktem w Klinice Chorób Zakaźnych UP w Lublinie, które niedawno miało miejsce w naszej szkole. Podczas spotkania pan doktor w prosty i zrozumiały dla nas sposób przekazał wiedzę na temat opieki nie tylko nad naszymi domowymi pupilami, ale także zwierzętami dzikimi, omówił sposób ich pielęgnowania, utrzymania w dobrej kondycji i zdrowiu. Zwrócił także uwagę na umiejętność rozpoznawania potrzeb zwierząt oraz jakie zachowania zwierząt mogą świadczyć, że są chore na wściekliznę.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, mamy nadzieję, że  dzięki takim lekcjom  wyrośniemy na ludzie odpowiedzialnych  i ponad wszystko szanujących istoty żywe. Pamiętajcie, że zwierzę to nie zabawka.

 

 

Talent Powiatu Lubaczowskiego

Na stronie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej można pobrać i uzupełnić nominacje do uzyskania tytułu Talentu Powiatu Lubaczowskiego.

http://www.poradnia.lubaczow24.com/

Nominacje będą zbierać Wasi wychowawcy!

 

6 maja

Medal w pływaniu w zasięgu ręki
Dnia 24.05.2013 r. na basenie MOSIR Łańcut odbędą się Finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Naszą szkołę reprezentować będzie dwóch uczniów z klas szóstych:
1. Karol Dzwonnik- 50 m stylem motylkowym
2. Jan Gorycki- 50 m stylem klasycznym

Po osiągniętych dotychczas wynikach nasi zawodnicy mają szansę na miejsca medalowe. Życzymy sukcesów!
 

29 kwietnia

Dzień patriotyzmu

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patriotyzmu, który uczciliśmy apelem z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja. Naszą szkołę odwiedzili dostojni Goście, na czele z Panią Burmistrz Marią Magoń, Prezesem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Panem Ludwikiem Cybulakiem i Prezesem Terenowego Koła Związku Sybiraków w Lubaczowie Panem Zdzisławem Hadlem. Razem z Rodzicami, uczniami i nauczycielami obejrzeli uroczystość, w której uczniowie przenieśli się w  przeszłość, w czasy Sejmu Czteroletniego, kiedy to polscy politycy uchwalili Konstytucję 3 Maja. Dzisiejszy dzień  miał nam przypomnieć także o Święcie Flagi, które obchodzimy 2 maja. Dziś wielu z nas ubrało się odświętnie i przypięło biało - czerwone kotyliony. Pamiętajmy o wywieszeniu polskiej flagi w czasie majowych świąt i uczestniczeniu w miejskich obchodów Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja.  W ten sposób okażmy naszą miłość do ojczyzny i przywiązanie do barw i symboli narodowych.

Galeria zdjęć na FB!

 

23 kwietnia

Wywiadówki!

Zapraszamy Rodziców i Opiekunów na wywiadówkę dzisiaj (wtorek)  o godz. 17.00.

 

22 kwietnia

Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi w naszej szkole uczciliśmy przedstawieniem pt. "Tropiciele" przygotowanym przez uczniów klas 2b i 3b o ich Opiekunki - Panią Małgorzatę Pietrzycką, Elżbietę Świdniak i Jolantę Kanię. Uczniowie przedstawili historię kasztanowców niszczonych przez szkodniki i przyjaciół lasu, którzy postanowili im pomóc. Młodzi aktorzy zachwycili nas swoją grą aktorską, piosenkami, humorem.

W dniu 23 kwietnia tj.wtorek -o godz. 10.00 to samo przedstawienie obejrzą przedszkolaki a po południu Rodzice.
ZAPRASZAMY!

Galeria zdjęć na naszym profilu na FB.

 

17 kwietnia

Konkurs recytatorski dla klas 1-3

Dzisiaj w szkole odbył się Wiosenny Konkurs Recytatorski przygotowany przez wychowawczynie klas 1-3 Panią Annę Kolano i Marię Kogut. W trakcie konkursu uczniowie śpiewali piosenki o wiośnie, odbył sie także konkurs na zagadki wiosenne. Naszym Gośćmi w tym dniu były dzieci z przedszkola "Wesoła Trójeczka". Na dobre przywitaliśmy wiosnę i mamy nadzieję, że pozostanie ona z nami aż do lata!

 

8 kwietnia

W dniach 18-20 marca 2013 roku odbył się II etap międzyszkolny II Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 85 szkół, a z nich 305 uczniów z całego województwa podkarpackiego.
Nasza koleżanka Martyna Czerniak z kl. 2 b otrzymała wyróżnienie w II Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania w grupie uczniów klas I-III szkoły podstawowej. GRATULACJE !!!
W maju na uroczystej Gali Konkursowej zostaną wręczone nagrody i dyplomy okolicznościowe z takim przesłaniem:
„Płynnie powinien czytać każdy człowiek, wymaga tego powinność każdego obywatela. Piękne czytanie jest przepustką do wykształcenia i dobrego życia.” Zapamiętajmy i czytajmy!
Galeria zdjęć niebawem!
Jolanta Kania
 

 

8 kwietnia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia, z tej okazji w piątek na lekcjach przyrody odbyły się pogadanki mających na celu promowanie zdrowego stylu życia, uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz rozpoznawanie różnych zagrożeń dla zdrowia i umiejętność reagowania na nie. Na korytarzu szkolnym zaś można zapoznać się z Kodeksem Zdrowego Życia przygotowanym przez uczniów klasy VI b, którego główne hasło brzmi: „Prowadząc zdrowy styl życia, można poprawić ogólny stan zdrowia i zapobiec wielu groźnym chorobom.”

 

3 kwietnia

Sprawdzian szóstoklasisty

Jutrzejszy dzień (4 kwietnia) jest wolny od zajęć dydaktycznych, w szkole odbędą się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze (sprawdzian szóstoklasistów o godz. 9.00, sprawdzian próbny dla klas piątych o godz. 11.00).

 

25 marca

Wesołych Świąt!

Z okazji Świąt Wielkanocnych:
miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze.
Pracy, która pomaga żyć.
Uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

 

20 marca

Nowy numer gazetki

Zachęcamy do pobrania i czytania nowego numeru "Kompela" - w zakładce "Gazetka SP@" w głównym menu.

 

20 marca

II PODKARPACKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
W poniedziałek, 18 marca nasze koleżanki, pod opieką pani Jolanty Kania pojechały do Rzeszowa. W Teatrze im. Wandy Siemaszkowej prezentowały przygotowane teksty w Konkursie Pięknego Czytania:
• Martyna Czerniak, klasa 2 b,
"Czerwony Kapturek" W. i J. Grimm

• Katarzyna Zaborniak, klasa 2 b,
"Bazyliszek" A. Oppman

• Julia Małecka, klasa 3 b,
"Dzieci z Bullerbyn" A Lindgren

• Martyna Kościuk, klasa 4 a,
"Hania Humorek ratuje świat" M. McDonald

• Iwona Duda, klasa 4 b,
"Ronja, córka zbójnika" A. Lindgren

• Klaudia Pryjmak, klasa 5 b,
"Bajka" H. Sienkiewicz
Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki !!!
 

 

13 marca

Szatniowe rewolucje!!!

Samorząd Uczniowski organizuje konkurs szkolny pod hasłem "Najczystsza szatnia", w którym udział biorą klasy 4-6. Rywalizacja trwa! Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec roku szkolnego.

 

12 marca

Program „Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I – III szkół podstawowych. W nasze szkole program jest realizowany 3 od lat . Celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane na zajęciach szkolnych. W szczególności dotyczy to dzieci zagrożonych nadwagą lub otyłością. Uczniowie w ramach realizacji programu otrzymują: jabłka, gruszki, marchew, rzodkiewkę oraz soki owocowe.
Dzieci spożywają warzywa i owoce bardzo chętnie. Codzienna porcja witamin i soli mineralnych wzbogaca codzienny jadłospis uczniów. Niektórzy uczniowie przełamali opór przed nowymi smakami, wspólny posiłek sprawia, że dzieci chętniej zjadają swoje porcje i nawyk codziennego jedzenia owoców staje się coraz bardziej widoczny. Dzieci przynoszą do szkoły również swoje owoce np. zamiast batoników.
W ramach realizacji programu :
• przeprowadzono pogadanki , której tematem przewodnim był „Zdrowy styl życia i odżywiania”.
• odbył się konkurs plastyczny pt. „Owoce i warzywa w szkole”
• zorganizowano wystawkę owoców i warzyw przyniesionych przez uczniów;
• uczniowie klasy I i II samodzielnie przygotowywali i wykonali sałatkę owocową, a uczniowie klasy III- surówkę warzywną
• zajęcia mają charakter edukacyjno – praktyczny : rozpoznawanie kształtów warzyw i owoców poprzez dotyk i nazywanie ich ,układanie puzzli, zabawa w skojarzenia;
• dzieci układały hasła zachęcające do spożywania warzyw i owoców:
„Chrup jabłko zamiast chipsów”
„Jedz gruszkę zamiast lizaka”
„Pij sok zamiast coca-coli”.

Zdjęcia na FB!
 

 

11  marca

Prezentacje konkursowe o powstaniu styczniowym

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji w programie PowerPoint, które zostały przygotowane przez naszych uczniów w ramach obchodów rocznicy powstania styczniowego. Otrzymały one główną nagrodę w konkursie na najciekawszą prezentację o zrywie styczniowym. serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Prezentacja Oli Tkaczyk, Nikoli Woś I Michała Górskiego

Prezentacja Patryka Szałańskiego

Prezentacja Angeliki Kolasy

Prezentacja Klaudii Pryjmak

 

 

7 marca

Sukces naszej blogerki w projekcie Szkoła z Klasą 2.0

Blogerka z 5a - Eliza Wiercioch - właśnie otrzymała czwartą odznakę dla swojego bloga internetowego, przyznawaną przez specjalistów z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Eliza dzieli się na blogu swoimi pomysłami, pasjami, dokumentuje pracę z TIK i komentuje blogi innych. Ma szansę na kolejne odznaki i prestiżowe wyróżnienia. Dzięki jej osiągnięciu nasza szkoła jest juz naprawdę blisko prestiżowego certyfikatu Szkoła z Klasą 2.0. Gratulujemy Elizie i zapraszamy do odwiedzania jej blog:

blogiceo.nq.pl/dobryadres

 

7 marca

Wspomóżmy głosowaniem projekt Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej!

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lubaczowie złożyła wniosek do Fundacji Rosa na dofinansowanie projektu pod nazwą Doświadczanie Świata, który uzyskał pozytywną ocenę formalną. W dalszej kolejności weryfikacja wniosków będzie miała miejsce w oparciu m.in. o internetowe głosowanie. Bardzo prosimy o wsparcie naszej inicjatywy. Uzyskane w ten sposób wyposażenie będzie służyło wszystkim dzieciom z powiatu lubaczowskiego.
Głosować będzie można od 4 marca 2013 r. od godz. 11.00, do północy 31 marca na stronie: http://www.fundacjarosa.pl/konkurs.
1 osoba może oddać 1 głos każdego dnia, warto więc pamiętać o tym codziennie!
 

4 marca

Wyniki konkursu przyrodniczego „ Mapa świata oczami szóstoklasisty”

Konkurs miał za zadanie popularyzację wiedzy o kartografii, mapie i świecie oraz kształtowanie wyobraźni przestrzennej uczniów. Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać pracę plastyczną obrazującą mapę świata. Oceniana była pomysłowość, walory artystyczne, wyobraźnia przestrzenna oraz przedstawione informacje.
Oto wyniki:
I miejsce Gabriela Kolasa kl. VI a
II miejsce Angelika Kolasa i Karol Dzwonnik kl. VI b, Anna Kruk i Jadwiga Ważna kl. VI a, Kamil Kopciuch kl. VI a
III miejsce Klaudia Kukiełka kl. VI a, praca zespołowa : Karolina Ozimek, Katarzyna Wach, Aleksandra Tkaczyk, Nikola Woś, Kamil Guzek kl. VI b

 

 

1 marca

"Jestem zdrowy, bo prawidłowo się odżywiam"
Aby poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, uczniowie klas IV wyszukiwali w różnych źródłach (książki, czasopisma, Internet) informacji dotyczących roli owoców, warzyw, produktów zbożowych, mlecznych i witamin w zdrowym odżywianiu, a następnie wykonywali Piramidę Zdrowego Żywienia.
Uczniowie bardzo się starali, by ich prace były czytelne, a aktywność podczas zajęć była wprost imponująca, co widać na załączonych zdjęciach.
 

 

27 lutego

Wyniki konkursów

 

KONKURS CZYTELNICZY
„Hans Christian Andersen i jego baśnie”
W I etapie konkursu wzięło udział 21 uczniów:
Do II etapu, z największą liczbą punktów zostało zakwalifikowanych 8 uczniów:
- Wiktoria Korzec 2 a
- Gabrysia Malinowska 2 a
- Martyna Rogowska 2 a
- Ania Szynal 2 a
- Jakub Lesiczka 3 b
- Miłosz Mazur 3 b
- Bartosz Mroczko 3 b
- Dawid Sawkiewicz 3 b
Konkurs „H. Ch. Andersen i jego baśnie” wygrali:
- w kl. 2 Anna Szynal 2 a
- w kl. 3 Miłosz Mazur 3 b.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Gratulujemy !!!
W eliminacjach szkolnych II Edycji Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytaniado finału zakwalifikowali się:
- Martyna Czerniak, klasa 2 b
- Katarzyna Zaborniak, klasa 2 b
- Julia Małecka, klasa 3 b
- Martyna Kościuk 4 a
- Iwona Duda, klasa 4 b
- Klaudia Pryjmak, klasa 5 b
Gratulacje!!!

 

 

6 lutego

Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta czytał bajki uczniom z naszej szkoły!
Pan Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta włączył się w kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom” i w poniedziałek (04.02) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie czytał książki uczniom kl. Ia, Ib, IIb. Tematyka bajek związana była z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu, chętnie odpowiadając na zadawane pytania oraz wykazały się dużą wiedzą na temat komputerów i Internetu. Wszystkie dzieci otrzymały upominki promujące województwo podkarpackie. W drugiej części poniedziałkowego spotkania najmłodsi uczestniczyli w wykładzie pt. „Bezpieczeństwo Dzieci w Internecie”, który poprowadziła Pani Policjant Beata Sopel – młodszy aspirant KPP w Lubaczowie. Nasi czytelnicy zostali uwrażliwieni na zagrożenia jakie niesie ze sobą nieumiejętne korzystanie z Internetu.
 

6 lutego

Grafika Kasi Strykowskiej

 

Grafika Kasi Strykowskiej, stworzona na blogu Szkoły z Klasą.

 

5 lutego

UWAGA !!!
Od dnia 22.01.2013r. zmianie uległ numer telefonu do kuchni szkolnej.
Nowy numer to: (16) 632 38 83
pod tym nr proszę zgłaszać odpisy za obiady.

 

 

4 lutego

Otrzymaliśmy odznakę "Uczymy się z TIK"!

Kolejny krok do otrzymania certyfikatu "Szkoła z Klasą 2.0" zrobiony! Jesteśmy dumni, że nasz blog został wyróżniony prestiżową odznaką "Uczymy się z TIK". Na to wyróżnienie pracowali uczniowie kółka dziennikarskiego: Eliza Wiercioch, Klaudia Pryjmak, Gosia Cencora, Kasia Strykowska, Ola Szałańska, które tworzyły teksty na blog i dołączały materiały edukacyjne, które same wytwarzały. Pomagali także Mateusz Trojnar i Kuba Szczybyło,  a także Liwia Trubacz i Wojtek Lisowski.

blogiceo.nq.pl/sp2lubaczow

 

4 lutego

Kolejny numer gazetki szkolnej "Kompel"

Zachęcamy do pobrania i czytania nowego numeru "Kompela" (w zakładce w menu).

 

4 lutego

Bezpieczne ferie

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji o bezpieczeństwie podczas ferii. Ale zanim nadejdą ferie - zapraszamy Rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00. Rozpoczynamy soptkaniem ogólnym na hali sportowej.

Bezpieczne ferie

 

28 stycznia

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego EDI PINGWIN 2012 Z PRZYRODY

 I miejsce         Julia Butyńska  i  Katarzyna Strykowska            60/60p.

 III miejsce         Małgorzata Cencora, Patryk Szałański, Joanna Bryk, Karol Dzwonnik, Angelika Kolasa, Maja Kornaga, Karolina Ozimek, Gabriela Procyk, Anna Sopel, Katarzyna Wach 58/60 p.

 V miejsce             Jakub Misztal, Jakub Szczybyło, Kamil Guzek         56/60 p.

VIII miejsce       Mateusz Trojnar 53/60 p.

XVI miejsce        Jakub Leśko        45/60 p.

XX III miejsce    Oliwier Świstak, Aleksandra Szałańska           38/60 p.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

24 stycznia

Naziemna Telewizja Cyfrowa

W naszej szkole na zajęciach technicznych, lekcjach wychowawczych i zajęciach pozalekcyjnych prowadzone są warsztaty na temat procesu cyfryzacji i inne działania propagująco - informacyjne na temat tego ważnego procesu cywilizacyjnego. Oto wypowiedzi uczniów na temat cyfryzacji.

Cyfryzacja oznacza, że w miejsce tradycyjnego nadawania tzw. analogowego pojawi się nadawanie nowocześniejsza techniką cyfrową. Jak podaje Ministerstwo Administracji o Cyfryzacji, zamiana sygnału analogowego na cyfrowy nastąpić ma najpóźniej do końca lipca 2013 roku. Dzięki temu, że telewizja analogowa będzie zastąpiona przez cyfrową, zwiększona będzie jakość dźwięku i obrazu. Zmiana ta spowoduje też dostęp do większej ilości programów telewizyjnych, które można było oglądać tylko dzięki antenie satelitarnej.

Bardzo ważną rzeczą jest to, że Cyfrową Telewizję Naziemną czyli DVB-T można odbierać bezpłatnie. Jedynym warunkiem jest posiadanie telewizora z tunerem DVB-T. Jeśli ktoś posiada telewizor bez tego tunera, musi dokupić przystawkę, która kosztuje ok. 100 zł.

Moim zdaniem każdy w XXI wieku powinien mieć dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej.

Hubert Sobczak 4b

Telewizja jest to dziedzina komunikacji przekazująca nam ruchomy obraz oraz dźwięk na odległość. Aby oglądać ruchomy obraz i słuchać dźwięku potrzebujemy telewizora, który musi być podłączony do anteny. Do tej pory sygnał był wysyłany przez nadajniki - był to sygnał analogowy. posiada on pewne ograniczenia, tzn. nie można przesyłać więcej pakietów głosowych iż jeden (tzn. głos lektora polskiego nie może być zamieniony na angielski, niemiecki lub inny). W celu umożliwienia przesyłania wyżej wymienionych danych wynaleziono telewizje cyfrową. Telewizja ta umożliwia przesyłanie wielu pakietów głosowych obrazów o dużej rozdzielczości, Internetu, radia. Aktualnie w Polsce trwa proces cyfryzacji telewizji naziemnej. Polega on na wymianie nadajników analogowych ma cyfrowe. Proces cyfryzacji rozpoczął się w Polsce w 2012 roku. Nadajnik analogowy w Przemyślu zostanie wyłączony 17 czerwca, a cały proces cyfryzacji zakończy się 31 lipca 2013 roku.

Ola Michalska 4b.

Ulotka dla rodziców do pobrania

Więcej informacji o cyfryzacji na stronie http://www.cyfryzacja.gov.pl/

 

23 stycznia

Uczniowie kl. I b rozpoczęli działalność w Świerszczykowym Klubie Pożeraczy Liter

Istotą Świerszczykowego Klubu Pożeraczy Liter jest wdrażanie uczniów do czytania książek i czasopism. Nieocenioną rolę w tym procesie rozwoju odgrywają nauczyciele oraz rodzice i opiekunowie. Każdy uczeń otrzymał legitymację członkowską. Pieczątka w legitymacji Klubowicza potwierdza przeczytanie każdej kolejnej książki lub czasopisma (samodzielnie lub przez rodzica), a także aktywne uczestnictwo w zajęciach Klubu. Rodzic/opiekun ucznia najpierw poświadcza dokonania czytelnicze dziecka własnym podpisem na legitymacji i wtedy Klubowicz może otrzymać pieczątkę. Osobą uprawnioną do wbijania pieczątek jest nauczyciel. Po wypełnieniu legitymacji uczniowie otrzymują odpowiednio odznaki: Wielkiego Pożeracza Liter, Większego Pożeracza Liter i Największego Pożeracza Liter oraz pamiątkowe dyplomy. Klubowicze archiwizują przeczytane pozycje rysując ilustracje i tworząc swoje własne książeczki.

A.Kolano

 

 

Galeria zdjęć na FB!


22 stycznia

Nasze działania w ramach Szkoły z Klasą 2.0

Kółko dziennikarskie serdecznie zachęca do odwiedzania i komentowania wpisów na naszym blogu internetowym. Pokazujemy na nim, jak pracujemy z TIK (technologiami informacyjno - komunikacyjnymi) i wytworzone przez nas e-materiały. Naprawdę warto do nas zaglądać!

http://blogiceo.nq.pl/sp2lubaczow/

 

21 stycznia

Uwaga - konkurs!

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie

oraz

Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie

zapraszają uczniów wszystkich typów szkół województwa podkarpackiego do udziału w

II EDYCJI PODKARPACKIEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA.

 

CELE KONKURSU:

- propagowanie czytelnictwa

- popularyzacja literatury

- doskonalenie umiejętności pięknego czytania

- kształtowanie kultury czytelniczej

- rozwijanie twórczych talentów

 

Uczestnicy konkursu czytają dowolny fragment prozy zawierający dialog i opis.

 

Kryteria oceny:
- płynność i bezbłędność czytanego tekstu  (0-3 pkt.)
- dykcja (0-3 pkt.)
- ogólny wyraz artystyczny (0-3 pkt)

- zachowanie limitu czasu (do 3 minut) (1 pkt.)

 

Konkurs rozgrywany będzie w dwóch etapach:

I – ETAP SZKOLNY

Szkoły przeprowadzają wewnętrzne eliminacje na własnym terenie i wyłaniają zwycięzców  :

3 finalistów etapu szkolnego z klas I –III ze szkoły podstawowej,

3 finalistów etapu szkolnego z klas IV-VI ze szkoły podstawowej,

 

II – ETAP MIĘDZYSZKOLNY - przesłuchanie finalistów etapu szkolnego przez jury konkursowe odbędzie się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie.

 

III. Uroczysta Gala wręczania dyplomów i nagród odbędzie się w Tygodniu Bibliotek

(8-15.05.2013 r. ) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów przy ul. Zamkowej 3

 

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Zgłoszenia i szczegółowe  informacje  w bibliotece szkolnej do 28 stycznia

 

 9 stycznia

Chrońmy siebie i naszych bliskich przed grypą!

 

Przeczytajcie zalecenia Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze związku ze wzrostem zachorowań na infekcje grypowe i grypopodobne.

Zalecenia PIH

Zapobieganie grypie

 

9 stycznia

Nowy numer gazetki szkolnej "Kompel"

Zachęcamy do pobrania i czytania nowego numeru gazetki szkolnej "Kompel" (zakładka "Gazetka SP2" w menu głównym)!

 

9 stycznia

Konkurs czytelniczy

 

KONKURS CZYTELNICZY W KLASACH I- III -
Hans Christian Andersen i jego baśnie
Regulamin konkursu:

1. Konkurs organizuje pani bibliotekarka.
2. W konkursie mogą brać udział uczniowie z klas I-III,
3. Uczestnicy konkursu powinni zapoznać się z biografią pisarza oraz z książkami z podanej listy,
o „Brzydkie kaczątko”
o „Calineczka”
o „Dziewczynka z zapałkami”
o „Księżniczka na ziarnku grochu”
o „Słowik
o „Świniopas”
o „Dzikie łabędzie”
o „Nowe szaty cesarza”
o „Królowa Śniegu”
4. Konkurs składa się z dwóch etapów, I etap dla wszystkich chętnych uczniów z klas I - III
5. Do II etapu przechodzi 3 osobowa drużyna z każdej klasy,
6. Kolejność uzyskanych miejsc zależna jest od ilości zdobytych punktów, łączna ilość punktów możliwa do uzyskania: I etap 1 pkt za poprawną odpowiedź –20 pkt, II etap- max. 34 pkt.
7. Termin konkursu:
I etap 21.01.2013 r.
II etap 04.02.2013 r.
8. Zgłoszenia chętnych uczniów do 14.01.2013 w bibliotece.
9. Dla zwycięzców NAGRODY !!!

ZAPRASZAMY!!!
 

8 stycznia

Nietypowe lekcje przyrody

Ostatnie lekcje  przyrody w klasach czwartych wyglądały zupełnie inaczej. Z ławek zniknęły książki i zeszyty zastąpione przez zdrową i pyszną żywność. Na kolorowych stolikach pojawiły się przeróżne warzywa, owoce, soki, „kanapki warzywne Klaudii, sałatka a`la  Ola i Wiktoria”, szaszłyki owocowe, jogurty.

Z niecierpliwością czekaliśmy na degustację naszych potraw, którą rozpoczęliśmy oglądając film ” Zbilansowana dieta”

Na zajęciach poznajemy tajniki zdrowego odżywiania. Dowiedzieliśmy się  sporo o zdrowej żywności, sposobach jej przygotowywania i właściwego zestawiania posiłków.

Zdjęcia na FB!

 

 

21 grudnia

Wesołych świąt!

Idzie przez miasta, wędruje przez pola

Do każdego miasta - kolęda wesoła.

Niech gwiazdka zabłyśnie, a zły czar pryśnie!

Święta się zbliżają, wszyscy sobie życzenia składają.

Przez śnieżycę, zawieruchę, ślemy życzenia i otuchę.

By te święta, choć tak zimne,

były ciepłe i rodzinne!

Moc prezentów i radości w Nowym Roku niech zagości!

(autor - uczniowie klasy 5b)

 

 

17 grudnia

Laureaci konkursu polonistycznego "Oxford"

Miło nam jest zakomunikować, że nasi uczniowie zdobyli tytuły laureata I i IV stopnia w konkursie polonistycznym Oxford.

Wiktoria Kolasa, Wiktoria Reizer, Gabriela Procyk, Karolina Ozimek, Angelika Kolasa, Maja Kornaga, Joanna Bryk, Anna Sopel - laureatki I stopnia z wyróżnieniem - zdobyły 100/100 p.

Katarzyna Wach - laureatka I st. - 96 p.

Klaudia Pryjmak, Wiktoria Kawa i Iwona Duda - 84 p.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

17 grudnia

Kodeks 2.0

W naszej szkole staramy się pracować zgodnie z kodeksem, który wykreował się podczas prac prowadzonych na lekcjach wychowawczych i debaty szkolnej. Starajmy się do niego stosować, pracując na lekcjach i poza nimi!

1. Korzystamy z Technologii Informacyjno - Komunikacyjnych - ku chwale nauki!

2. Starannie dobieramy źródła internetowe.

3. Nie umieszczamy prywatnych zdjęć ani naszych danych w sieci. Szanujemy własność intelektualną - nie ściągamy pirackich plików!

4. Jesteśmy otwarci  na komunikację z nauczycielami - na razie - za pomocą e-maili.

5. Chcemy Wi-Fi w szkole! Obiecujemy, że będziemy wykorzystywać sieć do ważnych celów.

6. Korzystamy z TIK tylko w celach komunikacyjnych i edukacyjnych.

7. Zachęcamy do dorosłych - rodziców, nauczycieli do TIK-owania. Nie bójcie się TIK-ować!!!

 

17 grudnia

TIK-ujemy!

Nasza szkoła we wrześniu br. przystąpiła do programu "Szkoła z Klasą 2.0". W ramach tego programu szkoła zmienia się na taką, w której wykorzystywane są technologie informacyjno - komunikacyjne (TIK), a każdy z z nas ma różne zadania do wykonania. W ramach tego programu szkoła doposażona jest w tablety, rzutniki i inne elementy nowych technologii, nauczyciele szkolą się i przeprowadzają lekcje z wykorzystaniem TIK, a uczniowie tworzą e-materiały, prowadzą strony i blogi internetowe.

My też mamy już blog - założyła go Klaudia Pryjmak, a prowadzić będzie kółko dziennikarskie. Zachęcamy do zaglądania, komentowania - sprawdzajcie, jak pracujemy, by nasza szkoła była nowoczesna, kreatywna, zobaczcie, jakie nasi uczniowie mają pomysły i jak bardzo angażują się w pracę z TIK.

(mp)

W piątek, 15 grudnia w naszej szkole odbyła się debata piąto i szóstoklasistów. Dotyczyła ona TIK. Uczniowie opracowywali kodeks TIK, który zawiśnie w naszej szkole. Inicjatorką debaty była pani Małgorzata Pacuła, która wprowadza do naszej szkoły projekt „Szkoły z klasą 2.0″. Uczniowie stworzyli kodeks , którego mają przestrzegać podczas zajęć w pracowniach informatycznych, a także w swoich domach. Kilku uczniów sprzeczało się co do kilku punktów , szczególnie głośno robiło się przy punkcie o hakerstwie i piractwie internetowym . Jednak w punkcie ostatnim wszyscy byli zgodni, było wiele propozycji jak nauczyć rodziców i nauczycieli korzystania z TIK-u.

Klaudia Pryjmak

 

7 grudnia

Święto Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Obrońców Lubaczowa

Zapraszamy Rodziców, Uczniów i wszystkich Przyjaciół Dwójki na Święto Szkoły, które rozpocznie się w piątek 7 grudnia o godz. 11.00 Mszą Św. w Kościele Św. Stanisława. Po Mszy udamy się do Miejskiego Domu Kultury na uroczysty montaż słowno - muzyczny poświęcony Obrońcom Lubaczowa.

 

6 grudnia

Mikołajki!

Do naszej szkoły zawitały dziś przemiłe Mikołajki z klasy 3B, które obdarowały grzecznych nauczycieli prezentami i słodyczami. Mamy nadzieję, że dzisiaj wszyscy nasi uczniowie otrzymają wspaniałe prezenty i że dzisiaj spełni się wiele dziecięcych marzeń.

 

Zdjęcia na FB!

 

4 grudnia

Nowy numer gazetki "Kompel"

Do pobrania jest już nowy numer gazetki szkolnej "Kompel". Zachęcamy do lektury.

 

29 listopada

Komunikaty dotyczące zawodów sportowych

W zakładce "Sport" umieściliśmy aktualne wyniki turniejów sportowych organizowanych przez Państwa Elżbietę i Zdzisława Tabinów. Zachęcamy do zapoznania się.

 

27 listopada

Pomagamy!

Dwójka bierze udział w kolejnych akcjach charytatywnych. Zbieramy pieniądze dla podopiecznych Domu Dziecka w Krośnie, organizując akcję "Złotówka lub więcej". Można także przekazać fundusze dla organizatorów "Szlachetnej paczki", którzy zakupią niezbędne rzeczy dla rodzin potrzebujących pomocy z naszego miasta i okolic. Zbliżają się święta - pamiętajmy o tych, których dotknął los i w miarę naszych możliwości pomagajmy im!

 

27 listopada

Kolejne wyróżnienie dla naszej szkoły

Dwójka została wyróżniona certyfikatem "Klub Bezpiecznego Puchatka", potwierdzający uczestnictwo uczniów klas młodszych w programie w roku szkolnym 2012/2013. Gratulujemy Uczestnikom i Opiekunom!

 

26 listopada

Otrzymaliśmy certyfikat programu "Szkoła bez przemocy"!

Dokument

 

21 listopada

Szlachetna paczka - włącz się do akcji!

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.” (Thomas Jefferson)
Szlachetna Paczka, to ogólnopolski projekt, który w tym roku po raz pierwszy, zawitał w nasze strony... Wreszcie powstał rejon „Lubaczów i okolice”! W ubiegłej edycji kilku wolontariuszy działało już na naszym terenie, jednak na mapie paczkowej znaleźliśmy się dopiero teraz. Dzięki temu, mieszkające w naszym sąsiedztwie rodziny, otrzymają iskierkę nadziei, która może stać się dla nich impulsem do przeprowadzenia zmian w swoim życiu.
Wolontariusze spotykali się już z potrzebującymi rodzinami i zdiagnozowali ich sytuację, a następnie włączyli do projektu tylko te, co do których mają pewność, że naprawdę potrzebują pomocy, a otrzymane wsparcie może być dla nich inspiracją do zmiany. Dzięki spotkaniom i rozmowom z rodzinami, wolontariusze poznali ich sytuację oraz konkretne potrzeby. Na tej podstawie stworzyli opisy, które 17 listopada trafiły do internetowej bazy na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńca może wybrać konkretną rodzinę z naszego rejonu i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc.
Chcielibyśmy zaprosić Państwa do włączenia się w projekt i przygotowanie paczki dla jednej z "naszych" rodzin.
Bohaterstwo to jedna z najważniejszych wartości w projekcie SZLACHETNA PACZKA. Polega ono na przekroczeniu swoich spraw i zaangażowaniu się na rzecz innych. - Dążymy do świata, w którym ludzie są na siebie otwarci i życzliwi. Pomagają tym, którzy znaleźli się w potrzebie, próbują ich zrozumieć. – mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca SZLACHETNEJ PACZKI – Chodzi o to, żeby przestać patrzeć na świat przez szybę z własnego ciepłego domu, ale otworzyć okno, wyjść i zaangażować się. My w Paczce już to robimy, teraz zapraszamy, żeby zmieniać świat razem z nami!
Wolontariusze oraz
liderka rejonu "Lubaczów i okolice" Beata Paluszek
 

 

19 listopada

Czas wróżb i magii

Zapraszamy na zabawę andrzejkową, która odbędzie się we środę. Klasy młodsze bawią się od godz. 12 do 15, klasy starsze od 15 do 18. Czas na przygotowywanie przebrań i wróżb andrzejkowych!

 

 

12 listopada

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie

Dnia 7 listopada 2012 uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie. Uroczyste pasowanie na ucznia miało miejsce w Miejskim Domu Kultury. Przed złożeniem ślubowania pierwszoklasiści przedstawili swój program artystyczny - piosenki, wiersze, tańce. Świadkami tego doniosłego aktu byli zaproszeni Goście, Rodziny Uczniów oraz nauczyciele.

 

12 listopada

Nasz udział w obchodach Święta Niepodległości

W tym roku szkolnym  aktywnie włączyliśmy się w obchody Święta Niepodległości w naszym mieście.

Z inicjatywy Pani Burmistrz Marii Magoń  w ciągu ostatnich dwóch tygodni uczniowie Dwójki z klas IV i V wykonywali piękne kotyliony z okazji odzyskania niepodległości  przez Polskę. Uczniowie robili je na lekcjach plastyki pod opieką Pani Renaty Antochów. Kotyliony były wykonane z białej i czerwonej wstążki, i z kartoników w kształcie kół. Samorządy klas IV-VI rozdawały je w niedzielę jedenastego listopada na ulicach naszego miasta.  

W piątek 9 listopada udaliśmy się wraz z pocztem sztandarowym, Dyrekcją Szkoły, nauczycielami i uczniami na cmentarz, by uczcić pamięć żołnierzy poległych w obronie polskości i wolności naszego miasta. Został odczytana informacja o bohaterskiej postawie Obrońców Lubaczowa, Patronów naszej szkoły. Zapaliliśmy znicze także pod pomnikiem powstańca styczniowego.

W niedzielę 11 listopada poczet sztandarowy i uczniowie Dwójki  śpiewający w chórze wzięli udział we Mszy św. za Ojczyznę, która rozpoczęła się od części artystycznej, poświęconej odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na facebook.com.sp2lubaczow

 

8 listopada

Przypominamy!!! Oszczędzamy!!!
W szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności Banku PKO BP.
Opiekun Szkolnego Koła p. Jolanta Kania prosi o WPŁATY WYŁĄCZNIE W CZWARTKI.
Dla systematycznie oszczędzających upominki i nagrody!!!
ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI :-)
 

 

8 listopada

Zapraszamy na spotkanie z rodzicami we wtorek  13 listopada 2012r. o godz. 17.00

Zebranie ogólne w  hali sportowej, później spotkanie z wychowawcą w klasach

I a – s. 23

I b – s. 22

II a – s. 21

II b – s. 20   

III a – s. 25

III b – s. 24

IV a – s. 83

IV b – s. 96

V a – s. 12    

V b – s. 19 

VI a – s. 97 

VI b – s. 82      

 

7 listopada

W piątek na 3. lekcji uczniowie klas 4 – 6 wraz z nauczycielami udadzą się na cmentarz, na mogiły Obrońców Lubaczowa, by uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Prosimy, by uczniowie byli ubrani odświętnie i by przypięli do ubrań kotyliony. W ten sposób uhonorujemy żołnierzy, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny i pokażemy, że pamięć o ich bohaterskich czynach wciąż w nas żyje.

 

30 października

 

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 

Władysława Jaskólskiego

 

Radnego Rady Miasta Lubaczów trzech kadencji,

Wieloletniego kierownika Ligi Obrony Kraju Oddział Lubaczów

Członka Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Lubaczów

Odszedł wspaniały Człowiek, Przyjaciel, ceniony działacz społeczny, zaangażowany w wychowanie dzieci i młodzieży. Propagator sportu strzeleckiego na terenie powiatu lubaczowskiego, współtwórca strzelnicy w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie. Współorganizator olimpiad i konkursów sportowych. Wierny kibic lubaczowskiej piłki nożnej.

W naszej pamięci pozostanie zawsze jako młody duchem człowiek, któremu na sercu leżało dobro Lubaczowa. Dla każdego z nas miał zawsze dobre słowo, dobry żart, dobre serce.

Cześć Jego pamięci!

 

25 października

Apel o pomoc

Dotarł do nas apel o pomoc finansową dla małego Wiktorka, chorego na nowotwór. Chłopiec leczy się w Centrum Zdrowia Dziecka, często przebywa na oddziale, opieka nad nim wymaga ponoszenia wysokich kosztów. Rodzice zwracają się o pomoc, choćby najmniejszą. Liczymy, że każdy, kto będzie mógł, wspomoże rodzinę w tym trudnym okresie.

Wpłaty można składać w sekretariacie szkoły!

 

25 października

Nowy numer gazetki szkolne "Kompel" do pobrania w zakładce! Zachęcamy do lektury.

 

25 października

Jesień w poezji

Dnia 24.10.2012 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie odbył się konkurs recytatorski o jesieni, przeznaczony dla uczniów klas drugich i trzecich. Uczniowie recytowali wiersze pięknie je interpretując. Na słowa uznania zasługują wspaniałe przebrania i kostiumy, które utrzymane były w jesiennej kolorystyce. W przerwach pomiędzy konkursami mogliśmy obejrzeć inscenizacje i posłuchać piosenek, przygotowanych przez uczniów klas młodszych i ich Wychowawców. Wyniki konkursu są następujące:
Klasy 2
- 1 miejsce Natalia Kobiałka kl. 2b,
- 2 miejsce ex aequo Martyna Czerniak kl. 2b i Kalina Sopel kl. 2b,
- 3 miejsce Wiktoria Korzec kl. 2a
Klasy 3
- 1 miejsce ex aequo Julia Małecka kl. 3b i Miłosz Mazur kl. 3b
- 2 miejsce ex aequo Izabela Bierczyńska kl. 3a i Oliwia Mazurek kl. 3b
- 3 miejsce ex aequo Jagoda Sopel kl. 3b i Jan Abramowicz kl. 3b.
Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Wszystkich uczestników zachęcamy do brania udziałów w następnych konkursach.


24 października

W magicznym świecie poezji

We wtorek, 23 października, w lubaczowskiej „Dwójce” odbyło się spotkanie z panią Barbarą Mazurkiewicz, poetką pochodzącą z naszego miasta. Naszego gościa przywitały uczennice z klasy VIA, po czym pani Barbara opowiedziała nam o swoim życiu, o swojej twórczości i działalności. Następnie przyszła pora na nasze pytania, dzięki którym jeszcze lepiej poznaliśmy poetkę. Dowiedzieliśmy się m.in., że zaczęła tworzyć wiersze już jako uczennica szkoły podstawowej, choć dzisiaj te pierwsze utwory określa mianem „banalnych wierszyków”. Zapytana o inspiracje, stwierdziła, że są nimi cisza, spokój i otaczający ją świat. Opowiedziała o swoich marzeniach z dzieciństwa, o swoich ulubionych książkach i o tym, jak rozpoczęła się jej kariera. Pytań było wiele, a pani Barbara odpowiadała na nie dowcipnie i z wielką cierpliwością, co ośmieliło nawet nieśmiałe osoby. Na koniec poetka odczytała kilka swoich utworów oraz bajki ze zboru „ Bajki wielogłowego Smoka”. Również chętni uczniowie mieli możliwość głośnego odczytania wierszy pani Barbary. Spotkanie z panią Barbarą Mazurkiewicz uświadomiło nam, że warto mieć marzenia i trzeba dążyć do ich realizacji.

Galeria zdjęć na FB!

23 października

Napisali o nas!!!

Bardzo nam miło poinformować, że w "Życiu Podkarpackim" ukazał się artykuł o akcjach pomocy zwierzętom, organizowanych przez Nauczycieli i Uczniów Dwójki. Artykuł o pomocy ukazał się także na stronie elubaczow.com.

Przeczytajcie artykuł:

http://www.zycie.pl/informacje/Lubaczow/236,Wielka-akcja-malych-serc.html

 

22 października

Kolejny sportowy Talent

Gabriel Oleksowicz to uczeń Dwójki, który osiąga ogromne sukcesy w sztukach walki. W Międzynarodowym VIII Pucharze Polski Dzieci i Młodzików w Karate FUDOKAN zdobył złoto w kata drużynowym i złoto w kumite indywidualnie. Gabrysiowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

22 października

Podsumowanie konkursów "Matka Boża Różańcowa" i "Jan Paweł II w Lubaczowie"

            W dniu 6 października 2012 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Matka Boża Różańcowa”. Konkurs zorganizowany przez katechetów Szkoły Podstawowej Nr 2 przeznaczony był dla dzieci klas I- VI. Na konkurs wpłynęło 11 prac. Komisja konkursowa oceniała  prace  pod względem dostosowania do wymogów regulaminu: adekwatność tematu, samodzielność, estetyka pracy.

Nagrodzone prace uczniów:

I miejsce zajęła praca Pauliny Hrycyszyn  kl. IV a

II miejsce exequo  zajęły prace Jagody Sopel kl. III b i Klaudii Pryjmak kl. V b

III miejsce zajęła praca Julii Małeckiej kl. III b

Wyróżnione zostały prace Wiktorii Kolasy kl. IV a i Kamili Galimskiej kl. III b. Nagrodzone prace wraz i innymi zostały eksponowane w Konkatedrze lubaczowskiej. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w dniu 8 października 2012 r. po nabożeństwie różańcowym dla dzieci w kościele parafialnym p.w. Bł. Jakuba Strzemię w Lubaczowie.

W dniu 16.10.2012 r., w rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Papieża Polaka, odbył się konkurs historyczny „Bł. Jan Paweł II w Lubaczowie” dla klas IV –VI, przygotowany przez katechetów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie. Został on przeprowadzony w dużej hali sportowej przy uczestnictwie całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości. Zaproszonymi gośćmi byli ks. Proboszcz Andrzej Stopyra i pan Dariusz Sałek z Muzeum Kresów Wschodnich w Lubaczowie.

Poszczególne klasy zajęły następujące miejsca:

I miejsce - VI b

II miejsce - V a

III miejsce - V b

IV miejsce – VI a

V miejsce – IV a i IV b

Został także zakończony konkurs plastyczny „Bł. Jan Paweł II w Lubaczowie”  dla uczniów klas I – III.

I miejsce

Natalia Łuczak kl. III b i Milena Załuska kl. III b

            II miejsce

Kamila Galimska kl. III b i Justyna Tyburczy kl. III

            III miejsce

Aleksandra Załuska kl. II b i Karolina Załuska

Nagrodzone prace wraz i innymi zostały eksponowane w Konkatedrze lubaczowskiej. Uczestnicy konkursu historycznego i plastycznego otrzymali nagrody w dniu 16 października 2012 r.

Galeria prac i nagrodzeni w galerii:

https://picasaweb.google.com/sp2lubaczow/Konkursy?authuser=0&feat=directlink

 

 16 października

Wielki sukces naszych uczniów

  Serdecznie gratulujemy naszym uczniom: Gabrysi Ługowskiej, Agnieszce Damm, Jakubowi Wypychowi,  Kacprowi Czernyszowi, Bartłomiejowi Iwanejce i Oliwierowi Świstakowi, którzy w miniony weekend zdobyli worek medali w Międzynarodowym VIII Pucharze Polski Dzieci i Młodzików w Karate FUDOKAN. Nasi uczniowie nie po raz pierwszy zdobywają tak wysokie laury na zawodach ogólnopolskich - w tym roku Kuba przywiózł srebro w konkurencji kata drużynowe i brąz w konkurencji kumite. Gabrysia zadobyła złoty medal w kata drużynowym, brązowy w kumite i w  kata indywidualnym, Agnieszka złoto w kata drużynowym, srebro w kata indywidualnym, i brąz w kumite. Kacper cieszy się ze złotego medalu w kumite i kata indywidualnym oraz srebra w kata drużynowym. Bartek zdobył złoto w kata drużynowym, srebro w kata indywidualnym i brąz w kumite, zaś Oliwier srebro w kata drużynowym.

 Życzymy naszym uczennicom i uczniom dalszych sukcesów!

15 października

Pierwszoklasiści ze SP Nr 2 rozpoczynają akcję "Klubu Bezpiecznego Puchatka"

Od początku października uczniowie kl. I naszej szkoły biorą udział  w IV edycji  „Klubu Bezpiecznego Puchatka”. Program uczy dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, w szkole i w domu. Honorowy patronat nad w/w programem objął Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty. W ramach akcji uczniowie będą korzystać z  materiałów edukacyjnych, które maja na celu uwrażliwić dzieci na najważniejsze kwestie związane z bezpieczeństwem. Wszystkie dzieci otrzymały specjalnie przygotowane książeczki z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym mogą utrwalać zdobytą w szkole wiedzę samodzielnie lub z rodzicami. Na zakończenie akcji wszyscy pierwszoklasiści wezmą udział w  Wielkim Teście Bezpieczeństwa.

 

12 października

Dzień Edukacji Narodowej

Galeria zdjęć na facebook.com/sp2lubaczow

 

 

9 października

Akcja Biblioteki Dwójki - "Kasztany na wagę złota"

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Lubaczowie, zaprasza wszystkich lubaczowian: małych i dużych, dzieci i dorosłych do udziału w zbiórce kasztanów i żołędzi.
Zebrane podczas jesiennych spacerów kasztany i żołędzie zostaną przekazane lubaczowskim Kołom Łowieckim, aby zimą dokarmiać zwierzęta.
Wasze zbiory przyjmujemy do końca października w bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie w godzinach 8 - 14.
Nie bądź obojętny, włącz się do akcji!!

 

8 października

Ogłoszenie Biblioteki Szkolnej

Wyrosłeś ze swoich bajeczek, książeczek? Przynieś je do biblioteki, skorzystają z nich inne dzieci. Podziel się nieczytaną już książką, bajeczką, lekturą! Książki można przynosić do biblioteki, do Pani Jolanty Kani.

 

4 października

Jak pomogliśmy  pieskom  Rogerowi, Star, Mai, Jackiemu, Belli i Śnieżce

 

Zakończyliśmy I etap  akcji Pomóż  Rogerowi, Star, Mai, Jackiemu, Belli i Śnieżce . Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazanie dobrego serca , a szczególnie uczniom klasy IV b, którzy zebrali ok. 10 kg suchej karmy. W sumie udało nam się zebrać ok. 136 zł, za które została zakupiona kara sucha i  inne  niezbędne rzeczy.

Pamiętajmy jednak, że zwierzęta zawsze potrzebują naszej pomocy.

 

 

1 października

Dyskoteka!

Zapraszamy wszystkich uczniów Dwójki na dyskotekę szkolną, która odbędzie się 3.10 o godz. 17.00 na sali gimnastycznej. Wstęp 2 zł.

 

1października

Uroczystości w lesie Niwki k.Lubaczowa

30 września w lesie Niwki k. Lubaczowa odbyły się uroczystości ku czci pomordowanych w sierpniu 1941 mieszkańców Lubaczowa i okolic . Wzięły w nich udział poczty sztandarowe, między innymi nasz, z Dwójki, a także nauczyciele i uczniowie. Uroczystościom sprzyjała piękna pogoda, wzruszające przemówienia Zgromadzonych i zaduma przybyłych. Dziękujemy za wzięcie udziału w tej niecodziennej lekcji regionalizmu i historii.

https://picasaweb.google.com/sp2lubaczow/30wrz#

 

 

26 września

Koncert zaprzyjaźnionego zespołu muzycznego z Ukrainy

Dzisiaj w naszej szkole na pierwszej lekcji odbył się koncert pieśni i tańca z Ukrainy. Mamy bardzo dużo zdjęć i parę filmików. Gosia z Olą były fotoreporterami... Później chciały zrobić wywiad z członkiem zespołu, ale tylko zadałyśmy parę pytań. Już wiemy, że pani która bardzo ładnie tańczyła jest pół Polką, a pół Ukrainką i chodzi do polskiego kościoła. Dzięki temu mogłyśmy z nią porozmawiać po polsku. Udało nam się też poprosić o obrazki z autografami pana Igora Hawryluka, który niesamowicie śpiewa tenorem. Bardzo nam się podobał ten koncert, ponieważ były piękne śpiewy, tańce i najważniejsze piękne stroje ludowe, z różnych regionów Ukrainy. Ten koncert był bardzo rozrywkowy, a gdy na koniec wszyscy artyści zaśpiewali razem z nami "Hej sokoły". Wtedy wszyscy wstali, tańczyli, bawili się i myślę, że im się podobało...Galeria zdjęć na naszym FB!
Małgorzata Cencora

 

26 września

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach: plastycznym i historycznym "Bł. Jan Paweł II w Lubaczowie", organizowanych przez Katechetów. Regulamin dostępny w dokumencie do pobrania.

Regulamin konkursów

 

19 września

Kolejna akcja pomocy zwierzętom

Zwracamy się z kolejnym apelem o pomoc potrzebującym zwierzętom. Biblioteka szkolna organizuje akcję zbiórki kasztanów i żołędzi dla dzikich zwierząt, we współpracy z Kołem Łowieckim "Cietrzew". Zachęcamy więc do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu i zbieranie przy okazji kasztanów i żołędzi, które później można przynieść do naszej biblioteki. Dary zostaną przekazane leśnikom, którzy dbają o zwierzyna leśna szczególnie w czasie zimy.

Ponawiamy tez apel o wsparcie finansowe bądź rzeczowe Pani Elżbiety ze Szczutkowa, która przyjęła pod swój dach bezdomne psy, jednocześnie informując, że akcja pomocy psiakom będzie kontynuowana przez cały rok szkolny!

 

18 września

Pomóżmy zwierzętom!

 

Zwracamy się z apelem o pomoc bezdomnym zwierzętom - Rogerowi, Star, Mai, Jackiemu, Belli i Śnieżce, którymi zaopiekowała się Pani Ela ze Szczutkowa. Opiekunki nie stać na zakup karmy i innych niezbędnych rzeczy dla zwierząt, stąd nasza akcja. Pieniądze do puszek zbierają wolontariusze pod opieką inicjatorki akcji, Pani Ani Strykowskiej, można je także zostawić w salach 19, 82, 97, od 17 września do środy 3 października. Bądźmy odpowiedzialni za naszych "Braci mniejszych"!

 

17 września

Kocham, lubię, szanuję...nie śmiecę!

17 września wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata - Polska 2012 pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję...nie śmiecę". Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz organizowanie działań na rzecz ochrony środowiska - poczynając od uprzątania odpadów poprzez promocję działań stosowania selektywnej zbiórki odpadów pod długofalowe programy ekologiczne. Korzystając z pomocy Starostwa Powiatowego, które dostarczyło nam worki foliowe i rękawice, udało nam się zebrać wiele worków pełnych odpadów. Sprzątaliśmy nie tylko teren naszej szkoły, ale również okoliczne osiedla i ulice. Wielkie zaangażowanie wykazali koledzy z klas młodszych, ale i uczniowie klas IV - VI ostro wzięli się do pracy. Mamy nadzieję, że nasze włączenie w akcję sprawi, że Lubaczów będzie zadbany i czysty. 

 

W galerii zdjęcia ze sprzątania cmentarza przez klasę 6a i Panią Martę Pachlę. 

https://picasaweb.google.com/sp2lubaczow/Martazdj

 

6 września

Wielkie wyróżnienie dla naszej szkoły

W dniu 1 września, podczas uroczystości upamiętniających wybuch II wojny światowej, naszej szkole został nadany Krzyż Czynu Zbrojnego Polskiej Samoobrony na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie to zostało przyznane szkole za popularyzowanie i utrwalanie pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Środowisko Żołnierzy Polskich Oddziałów Samoobrony z Kresów południowo - Wschodnich II RP i Radę Krajową Środowiska Żołnierzy Polskich Samoobrony z Kresów Południowo - Wschodnich RP.

To zaszczytne wyróżnienie jeszcze bardziej mobilizuje nas do utrwalania wiedzy i pamięci o miejscach pamięci narodowej, i o bohaterach, którzy walczyli o niepodległość Polski i Lubaczowa.

 

5 września

Witamy w nowym roku szkolnym!

Rok szkolny 2012/2013 oficjalnie rozpoczęty został apelem w poniedziałek, 3 września. Już od następnego dnia rozpoczęła się szkolna rzeczywistość, na którą składają się nie tylko lekcje, przerwy, ale także droga do szkoły i do domu, po zakończeniu lekcji. Dwójka, jak co roku, bierze udział w akcji "Bezpieczna droga do szkoły", umożliwiając naszym uczniom bezpieczne przekroczenie jezdni przez przejście dla pieszych przed szkołą. We wrześniu, każdego ranka, nad bezpieczeństwem uczniów czuwa "pan STOP", któremu  pomagają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie. Zwracamy się z prośbą do kierowców, którzy przejeżdżają ulicą Słowackiego każdego ranka, o zachowanie szczególnej ostrożności. Bezpieczeństwo naszych pociech zależy od nas wszystkich!